Uzun yıllar twitter hesabından gündeme dair açıklamalar yapan, iktidarı ve özellikle Cumhurbaşkanını sürekli tehdit edici yazılar yazan Fuat Avni'nin amerikada yaşadığı ve farklı amerikan grupları ile içli dışlı olduğu ve bilinen birisi olduğu ortaya çıktı.

Özellikle Twitter kullanıcıların çok iyi bildiği Fuat Avni hesabı, Türkiye aleyhine paylaşımları ve garip çıkarımlarıyla epey takip ediliyor. Hükümet zararına, devlet ve millet varlığına yönelik ciddi kehanetlerle-iddialarla-tehditlerle de ününe ün katmaya devam ediyordu. Ancak uzunca sürelerdir ne olduğu çözülemeyen Fuat Avni hesabı, FBI' ın yardımıyla çözüme kavuşturuldu. FBI bilgi verdi, düğüm çözüldü!

Twitter'da Fuat AVNİ olarak bilinen kullanıcının, FBI tarafından ihbar edilmesi üzerine çalışmalar başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda Fuat AVNİ isimli hesabın arkasındaki en önemli isim FETÖ' nün altın çocuğu olarak adlandırılan üst düzey şahıslarından birisinin olduğu öğrenildi.

Sosyal medyada Fuat Avni, gerçek hayatta FETÖ' nün bir numaralı isimlerinden birisi olan bu şahısın, Aydoğan Vatandaş isimli şahıs olduğu aktarıldı.