Türkiye’de son 9 sezonda bütün lig şampiyonluklarını yerli teknik adamların kazanması, camiayı çok iyi bilmesi, çağdaşlığı, futbolcular tarafından sevilen bir isim olması ve genç yeteneklerin gelişimine önem vermesi, Aykut Kocaman’ın seçilmesinde önemli rol oynadı.

Sezon sonu Dick Advocaat ile yollarını ayırmaya hazırlanan Fenerbahçe’de gözler yeniden Aykut Kocaman’a çevrildi. İki sezondur çalıştırdığı Atiker Konyaspor’da başarılı performans gösteren Kocaman, yeni sezonda çok büyük olasılıkla sarı lacivertli takımın teknik direktörü olacak. Peki neden Aykut Kocaman? Bu kritik sorunun cevabını bulmak için Fenerbahçe camiasından önemli isimlerle görüştük. İşte sarı lacivertlilerin Kocaman’ı tercih etmesinin nedenleri...

RESMİ AÇIKLAMA HAFTAYA
Başkan Yıldırım ise Advocaat'a, "Biz bu işi aramızda bir konuşalım, sana döneriz" cevabını verdi. Yönetim henüz toplanmamışken, Advocaat Alanya'daki basın toplantısında her şeyi açıkladı. Bu gelişme üzerine gözler Fenerbahçe'ye çevrildi. Basın sözcüsü Mahmut Uslu, kararlarını haftaya açıklayacaklarını söyledi. Ancak gelen haberler Advocaat ile yola devam edilmeyeceği şeklinde. Yeni hocanın ise yüzde 90 ihtimalle Aykut Kocaman olması bekleniyor..