Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki stat polemiği sürüyor.

Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz yıl Beşiktaş ile Spor Toto arasında yapılan anlaşmaya gönderme yapmasına, Fikret Orman'dan cevap geldi.

"BİZE AĞLADI DİYENLER AYNI LEYİ YAPTILAR"
Orman, “Ayrımcılık istemiyoruz. Spor Toto’nun Beşiktaş’a sponsor olduğu kamuoyunda tartışıldı. Biz de dedik ki, ‘Senede 5 milyon TL’den tribün ismi için sponsor oldular.’ Karşıda Denizbank ve Aktif Bank var. Onların yıllık ödediği ücretler, Spor Toto’dan daha da yüksek. Bazıları bunu konuştu, konuştu, ağladılar, ağladılar ve gittiler, kendileri de yaptılar” diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?
"Beşiktaş stat yapıyoruz, stat yapıyoruz dedi. Ağladı da ağladı yardımları aldılar. Biz stadımızı 10 sene önce yaptık. Emeklerimizle yaptık. Galatasaray, Beşiktaş ne yaptı? Biri yeni yaptı, biri de devletin gücüyle yaptı. Ve bunlar hep kendilerini hep artıda görüyorlar. Ama o gelecek paralar borçlara gidecek. Biz 80 milyon dolar karşılığında stadı yaptık. Biz bu stadı yaparken 3 milyon Telsim'den, 3 milyon Migros'tan aldık ve karşılığında alttaki dükkanı Migros'a verdik. Ve bir de 1907 Tribünü'nü sattık ona da 10 milyon dolar diyorum. 16 milyon dolar, hadi bir 4 milyon dolar da ben ilave edeyim. Biz 20 milyon dolar kulübün dışında para aldık ve 60 milyon dolar bankadan para aldık."