FİKRET ORMAN: “FUTBOLU BURADA BIRAKTIRIRIZ VİDA’YA

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman şu ifadeleri kullandı: “Dönem dönem espriler yaptık olayı biraz sempatik hale çevirmeye çalıştık. Vida’ya ‘Beşiktaş ailesine hoşgeldin’ diyorum. Her zaman söylediğimiz gibi bizde imzalar kalplere atılır. Çok karakterli bir oyuncu aldık. Çok kıymetli bir oyuncu. Türkiye’den de teklifler geldi Vida’ya. Beşiktaş’ta transferden sorumlu olan ekibime yapmış olduğu işlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Vida bizimle 4,5 yıl birlikte olacak. Futbolu burada bıraktırırız Vida’ya biz.”

ÇİN'DEN 35 MİLYON EURO
Cenk Tosun'un transferinde biten bir durum olmadığını ifade eden Orman, "Geldiğimiz günden bu yana şunu söylüyoruz; Beşiktaş ciddi bir kurum, bütün adımları da bu doğrultuda gider. Oyuncularımıza teklif gelmesi çok normal bir şeydir. Beşiktaş ciddi bir kurumdur ve bu ciddiyet doğrultusunda devam ediyoruz. Fikir değiştirme gibi bir durumu söz konusu değil. Cenk'e Everton'dan teklif var ancak Cenk'e Çin'den 35 milyon euroluk bir teklif daha var. Biz Çin'den gelen teklifi değerlendirmedik, onun oynamasını istiyoruz." dedi.

 

"HENÜZ EVERTON'LA ANLAŞMADIK"
Everton'la görüşmelerin sürdüğünü aktaran Orman, "Cenk ile Everton görüşmelerini Ahmet Nur Çebi yürütüyor, hayırlısıyla olur, olmazsa da olmaz. Kendi stratejimize göre hareket ediyoruz ancak Cenk'in de kariyeri de bizim için önemli. İstediğimiz şartlar olursa Cenk gider ancak şu anda oluşan bir ortam yok" dedi.