Hatay Valiliği ve Hatay Birlik Vakfı’nca düzenlenen “Medeniyetler Korosu Konseri”nin temsil ettiği gaye FETÖ’nün hedefleriyle örtüşüyor. Davetiyesinde “Üç semavi” din vurgusu yapılan konserin bu akşam 19.00’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde icrası planlanıyor. FETÖ’nün çeyrek asırdır yürüttüğü bu zihniyete Cumhurbaşkanlığı’nda izin verilmemeli.
Nerden çıktı yine bu dinlerarası diyalog!
 
FETÖ’nün faaliyet gösterdiği her ülkede, üstünde önemle durduğu dinlerarası diyalog ifsadı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Din Şurası Toplantısı Sonuç Bildirgesi’ndeki açıklamalarına rağmen aktif olarak ifsat çalışmalarını sürdürüyor. Dinlerarası diyalog çalışmalarının merkezi olan Hatay’da bulunan Medeniyetler Korosu, Hatay Valiliği ve Hatay Birlik Vakfı’nca düzenlenen etkinlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konser verecek.
 
Hatay’da dinler arası diyalog GAREBETİ

Dinlerarası Diyalog, Medeniyetler Buluşması, Dinler Bahçesi gibi ifsad faaliyetlerinin merkezi konumuna getirilmek istenen Hatay’da 29 Ekim resmi törenlerinde yer alan bir pankart, yapılan ifsad faaliyetlerinin boyutlarını gözler önüne serdi. Resmi geçit kortejinde çıktıkları arabanın üstünden “Ben, Sen, O Yok ! Biz Varız!” pankartı altında halkı selamlayan zevat, etkinliklere gölge düşürdü. Diyalog ve hoşgörü adı altında Hâk din olan İslam’ı, tahrif edilmiş dinlerin içine çekerek, üç din arasında hiçbir fark yokmuş gibi lanse eden bu mihrakların amacının ne olduğunu tahmin etmek pek de zor değil.

Fotoğraflar yoruma yer bırakmıyor

Bu fotoğraflar artık çok fazla bir yoruma da yer bırakmıyor. Dinlerarası diyalog adeta resmi törenlere, geçitlere, kortejlere sirayet etmiş durumda. Sanki bir devlet politikasıymış gibi vatandaşlara lanse edilen bu ifsad projesinin, İslam düşmanlarına karşı verilen Kurtuluş Savaşı’nın zafer kutlamalarına kadar sokulması, durumun vehametini açıklıyor. Pankartın kimler tarafından hazırlandığı, hazırlık komitesinin bu durumdan haberdar olup olmadığı da bilinmiyor.
 

KÜLLİYE’DE FETÖ KONSERİ

Her alanda FETÖ ile mücadele kararı alan Cumhurbaşkanlığında, FETÖ’nün dinlerarası diyalog çalışmaları içerisinde önemli bir yere sahip olan Medeniyetler Korosu’nu konseri verilecek. FETÖ’nün din adına sürdürdüğü ifsat faaliyetlerinin en önemlisi olan dinlerarası diyalog, İslâm ile batıl dinler arasında sentez oluşturarak yeni bir din ortaya çıkarmayı hedefliyor. Konser adına basılan davetiyelerde, “Üç semavi dinin mensuplarından oluşan 2012 yılında Nobel Barış Ödülüne aday gösterilen Hatay Medeniyetler Korosu’nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet ve Kongre Kültür Merkezi’nde şehitler anısına konserde eşinizle birlikte sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız” ifadeleri yer alıyor. Söz konusu konser bugün gerçekleşecek.
dinler arası diyalog fitnesi ile ilgili görsel sonucu
 

“KELİME-İ TEVHİDİ PARÇALAYAN BİR HAREKETTİR”

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği, Din Şurası Toplantısı Sonuç Bildirgesi’nde dinler arası diyalog hakkında şu ifadeler kullanılmıştı: “FETÖ’nün FETÖ/PDY batılı kamuoyunun ilgi ve desteğini sağlamak, medeniyetler çatışması tezine karşı duyarlılık üretme adına ‘Dinler arası diyalog’ ve ‘ılımlı İslam’ diyerek şaibeli girişimler başlatmış, pek çok sırlı ve gizemli ilişkiyle uluslararası dünyada Müslümanların aleyhine oluşturulan karanlık projelerin bir parçası olmaktan çekinmemiştir. Hiç şüphe yok ki Allah katında hak din İslam’dır. Başka din mensuplarıyla dinî özgürlükleri zedelemeden barış içinde yaşamak esas olup insanlığın faydasına olacak her işte onlarla ortak zeminde yardımlaşma ve dayanışma mümkündür. Dolayısıyla dinlerarası diyalog adı altında belli bir siyaset mühendisliği olduğu anlaşılan ortak bir dinî teoloji veya dinî kültür birliği oluşturma çabası hiçbir şekilde tasvip edilemez. İslam’ın temel esaslarından ödün vermek, söz gelimi kelime-i tevhidin ikinci kısmı olan Hz. Muhammed’in risaletini göz ardı etmek asla kabul edilemez.
dinler arası diyalog fitnesi ile ilgili görsel sonucu
 

DİNLAR ARASI DİYALOGUN MERKEZİ

Dinler arası diyalog ifsadının Türkiye ayağının en önemli ayağını Hatay oluşturuyor. Daha önce birçok kez dinler arası diyalog ile gündeme gelen Hatay, Medeniyetler Buluşması ve Dinler Bahçesi gibi ifsat projelerine ev sahipliği yaptı.
Medeniyetler Korosu verecekleri ifsat konserde; Tala El Bedru (Sunni İlahi), Ötme Bülbül (Alevi Deyiş), Sarı Gelin (Azerice, Ermenice, Türkçe), Shalom Aleyhem (Musevi İlahi), Mindigo me le (Kürtçe), Alame yeb bu (Arapça), Fırtına ( Türkçe- Yunanca), Golas Empula (Lazca) okunacak.
dinler arası diyalog fitnesi ile ilgili görsel sonucu