Fethiye’de 10 yaşındaki Zeynep Kara, Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberleyerek hafız oldu.

Hafızlığını başarıyla tamamlayan Fethiye İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Kara için İlçe Müftülük Binası’nda taç takma töreni düzenlendi.

Törende, Kara okuduğu Kuran’ı Kerim’i, Mardin’in Derik ilçesinde teröristlerin makam odasına el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün ruhuna hediye etti.

İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, törende yaptığı konuşmada,10 yaşındaki Zeynep Kara’nın hafız olabilmek için okuluna bir yıl ara verdiğini anlattı. Kara’nın kısa zamanda büyük bir başarı gösterdiğini belirten müftü Kadıoğlu şunları söyledi:

minik-hafiz-7_640x428

“Zeynep, Huriye Koyuncu Yatılı Kız Kuran Kursunda geçtiğimiz sene hafızlıkla alakalı ön çalışmalarını bitirdi. Haziran ayından bu yana yapmış olduğu çalışmalar çerçevesinde 6 aylık gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamladı. Son bir ay içerisinde hiç ezberlenmemiş 5 ham sayfayı okuyarak son bir ayda Kur’an’ın yüzde 25’ini ezberlemiş oldu. Dolayısıyla başarımızı kutluyoruz. Bundan sonraki dönemde Zeynep’ten beklediğimiz bölgenin ve Türkiye’nin en önemli hafızlarından olup ilçemize Türkiye derecesi getirmesini temenni ediyorum.”

Kadıoğlu, minik hafız Kara’nın yapmış olduğu hatimleri Mardin Derik’te teröristlerce şehit edilen kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün ruhuna bağışladığına dikkati çekerek: “Mardin Derik’te kaymakam olan, meslektaşımızın oğlu olan aynı zamanda hafız olan kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün de ruhuna yapmış olduğu hatimleri bağışlamasından dolayı da ayrı bir gurur taşıyoruz. Hafızlık zor ve zaman isteyen bir süreç. Bu yüzden bu çocuklarımızın toplumdan destek görmesini istiyorum” diye konuştu.

İlçe Müftülüğünün Fethiye’deki çalışmalarından da bahseden Kadıoğlu: “Biz, bize güvenerek hayırsever vatandaşlarımızın destek verdiği, ilçemizde hiç olmayan yatılı kursları bugün daha 2 sene gibi süre geçmeden hafız öğrenciler yetiştirmiş olmaktan dolayı gurur duyuyorum” dedi.