Fenerbahçe'nin geçen hafta yaptığı İtalya seferiyle ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. İki yöneticinin ilk hedef olan Jose Sosa için Milan'la görüştükten sonra, 'B planı' ile ilgili de girişimde bulunduğu kaydedildi. Edinilen bilgiye göre 10 numara adayları arasında yer alan Anderson Hernanes için de Juventus'un nabzı yoklandı

Bu ilk temasın ardından yöneticilerin önümüzdeki hafta yeniden İtalya'ya çıkarma yapacakları ve Hernanes'i kiralama teklifini Juventus'a sunacakları kaydedildi. İtalyan kulübü, forma şansı bulamayan 31 yaşındaki Brezilyalı futbolcuyu elden çıkarmaya hazır. Fenerbahçe için en önemli sorun Hernanes'i ikna etmek olacak..

Röveşata gollerimin özel bir sırrı yok
Senegal Milli Takımı ile Afrika Uluslar Kupası'nda mücadele eden F.Bahçeli Moussa Sow, FIFA.com'a özel bir röportaj verdi. Kendisinin yıllardır aynı performansı gösterdiğini ve düzenli oynadığını söyleyen Sow, “Aslında ben hep aynıyım. Yıllardır aynı performanstayım. Hep elimden geleni yapıyorum ve düzenli oynuyorum. Fenerbahçe'de olunca değişti. Hemen milli takım hocası beni seçti” dedi. Fenerbahçe'de attığı röveşata golleriyle ilgili olarak ise Sow, “Hareketin özel bir sırrı ya da özel bir çalışması yok. Eğer deneme şansı gelirse hemen deniyorum. Biraz hissetmeyle alakalı bir durum” diye konuştu. Fenerbahçe'de gollerinden dolayı formasının ters gösterilmesine çok mutlu olduğunu da ifade eden Sow, “Harika bir durum. Hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm. Çok eğlenceli. Böyle şeyler hep olan bir şey değil” dedi.

Kulüp kariyeri

Aliança doğumlu Hernanes, 2001 yılında São Paulo'nun alt yapısında futbola başladı. 2006 yılında Santo André'ye kiralık olarak gitti.

2009 Ocak ayında, İngiliz gazetesi The Times Hernanes'i dünyanın en umut verici futbolcusu oldu. 2010 yılında ise SS Lazio

Lazio
6 Ağustos 2010 tarihinde, São Paulo'dan Lazio'ya transfer oldu. Hernanes Lazio ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Lazio Hernandes için São Paulo'ya 11.1 Milyon Euro ödedi. Hernanes Vladimir Petković yönetiminde ki Lazio'da takımın önemli parçası haline geldi. 2014 yılına kadar Serie A'da 117 maça çıkan Hernanes, 33 gol attı. 2013-14 ara transfer döneminde ise 17 milyon euro bedel ile Internazionale'e transfer oldu.

Inter
2013-14 sezonunun 2.yarısının ardından 2014-15 sezonunu da Inter'de geçiren Hernanes 1,5 yıllık Inter döneminde 40'ı Serie A olmak üzere 50 maçta forma giydi ve ligde 7 gol kaydetti. 2015-16 sezonu başlangıcında transfer döneminin son gününde 11 Milyon Euro bedelle Juventus'a transfer oldu.