Fatih Erbakan Parti kuruyor!

Saadet Partisi Genel Başkanlığına aday olan fakat yapılan kongrede aday olup seçilemeyen Fatih Erbakan o günden beri el altından parti çalışmaları yürütüyor. Erbakan Vakfı adı altında kurduğu vakıf üzerinden alt yapı çalışması yapan ilçe ve köylere kadar teşkilat çalışması yapan Erbakan ailesi şimdi partileşmeye gittiği iddia ediliyor.

Erbakan Vakfı toplantılarında Saadet Partisi üst yönetimi sürekli eleştirilerek ve yöneticiler kötülenerek Saadet partisinden vakıf tabanının hızla uzaklaştırıldığı söyleniyor.

Parti çalışmasını iktidar partisinin desteklediği de iddia ediliyor. Erbakan ailesine ait birçok taşınmazı satın alıp trilyonluk parasal destek olan iktidar, Ankara Balgat'ta bulunan Erbakan Ailesine ait iş merkezini de Milli Eğitim Bakanlığına kiralayarak el altından ciddi parasal destek olduğu belirtiliyor. 

Kurduğu Erbakan Vakfı toplantılarında Saadet partisi üst yönetimini suçlayarak taraftar toplamaya ve Saadet Partisinden kopramaya çalışan Erbakan, kısa sürece önce partinin yıllardır kullandığı binayı tahliye ettirmek için dava açmış ve davayı kazanarak partiyi binadan çıkarmak istemişti. Olay basına yansımış Saadet tabanında ciddi tepki görmüştü. Saadet tabanı bu binanın partinin olduğunu her ne kadar bir kısım hissesi Erbakan ailesi üzerinde olsa da bu binanın partinin malı olduğunu bu bınanın yapılmasında herkesin emeği olduğu ve bunu herkesin bildiği konuşuldu.

Geçen günlerde kullanılan binanın kirasına karşılık Saadet Partisinin hesaplarına da haciz koydurduğu belirtilen Erbakan, hızını alamayarak Milli Gazete'ye ve TV5'e de haciz işlemi yaptırdığı belirtiliyor.

Saadet Partisi tabanında "hırçın çocuk" diye tabir edilen Fatih Erbakan'ın Saadet Partisi üst önetimi tarafından kendisine verilen hiçbir üst görevi bugüne kadar kabul etmediği biliniyor. Bugüne kadar Prof Dr Mustafa Kamalak ve yeni Genel Başkan seçilen Temel Karamollaoğlu tarafından kendisine uzatılan eli tutmadığı ve küskünlüğü sürdürüp babasının sürekli kullandığı parti binasına ve Hamidiye camisine dahi hiçbir cuma gelmediği söyleniyor.

Kurduğu vakfın üst yönetimi, il ve ilçElerinde çok sayıda Ak partili ismin görev aldığı vakıflarda Ak Partili isimlerin sürekli misafir edildiği konuşuluyor. AK Partili belediyelerin ayrılık tohumları eken Erbakan Vakfı'na ciddi destek olduğu illerde yapılan konferans ve  yemeklere vakıf toplantılarına katıldığı görülüyor. Tabandaki birçok Saadetli bu görüntüleri görünce Erbakan Vakfından koptuğu da belirtiliyor.

Fatih Erbakan'ın "İlla Genel Başkan olacağıma alt görev kabul etmiyorum" iması tabanda büyük tepkiye yol açıyor. Bu davada herkesin nefer olduğu verilen görevi yapması gerektiği sürekli vurgulanıyor. Parti kurarsa Numan Kurtulmuş'un kurduğu HAS PARTİ akibetinin kendisini beklediği sürekli yazılıp çiziliyor.

Numan Kurtulmuş'ta AK Parti'yi çok sert eleştirmiş Saadet Partisi'nden ayrıldıktan sonra Has Partiyi kurmuş ardından tüm kadrosu ile AK Partiye geçmişti. Fatih Erbakan'ın da aynı yolu izlediği görülüyor.

Parti kurmayları sorunu çözmeli

Fatih Erbakan'ın Saadet Partisi'ne karşı izlediği hasmane tutuma başlatılan icralara karşı Merhum Erbakan'ın yol arkadaşları sayılan ihtiyarların sessiz kalması ve sorunun çözümü için insiyatif almamaları tabanda büyük tepkiye yol açıyor. Sırf kendi üzerinde hisse var diye yıllarıdr parti binasına el koymakisteyen Fat,h Erbakan'a karşı neden sessiz kalındığı merak konusu. Tabanda Genel Merkezdeki  bu sessizliğe büyük tepki var. İleri gelen büyüklerin toplanıp bu sorunu çözmesi isteniyor. 

BASINDA PARTİ KURACAĞI YAZILDI

Star Gazetesi yazarı Resul Tosun, isim vermeden Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yeni bir parti kurma aşamasında olduğunu iddia ederek "Cumhurbaşkanı adaylarını dahi belirlemişler"dedi. Kendisinden bugüne kadar bu konuyu yalanlalayan hiçbir açıklama görülmedi.

"CUMHURBAŞKANI ADAYLARI DA BELLİ"

Resul Tosun, "Yeni bir parti daha geliyor” başlıklı yazısında, "Bu yeni parti anladığım kadarıyla sessiz sedasız Türkiye çapında örgütlenmesini tamamlamış iş sadece partinin ilanına kalmış. Kim bilir belki Akşener’den önce de ilan edebilirler. Kurulmadan önce cumhurbaşkanı adaylarını belirlemişler ve ikili görüşmelerde bunu gizlemiyorlar" ifadelerini kullandı.

"AK PARTİ'YE 'BİZİ DE GÖR' SELAMI ÇAKIYOR"

Konuyla ilgili Ahmet Hakan da bugün kaleme aldığı yazısında Fatih Erbakan'ın yeni parti kurma planının altında AK Parti'ye geçme düşüncesi olduğunu da söyledi.

Hakan, "Baktı ki... “Reis”, sağda küçük parti görmek istemiyor ve sağdaki küçük partileri kendi bünyesinde topluyor. Fatih Erbakan da sağda küçük bir parti kurarak “Reis”e “bizi de gör” selamı çakmaya karar vermiş." dedi.

Fatih Erbakan: ALTERNATİF PARTİ ŞART

AK Parti'nin 15 yıldır kendilerine has çizgiyle  devam ettiğini söyleyen Erbakan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Alternatif bir parti kurulmasının kaçınılmaz olduğu görülüyor. Şunu da söylemekte fayda var ki henüz ekip oluşturulup plan yapılmadı. Necmettin Erbakan’dan bize kalan sorumluluğu yerine getirmeye kararlı olduğumuzu belirtmek isterim. Saadet Partisi şuan milli görüş çıkarlarından uzaklaşmış durumda olduğu için bizlerde davamızı devam ettirmek için elimizi taşın altına koyacağız.” diyerek yeni parti sinyalleri veriyor.

Erbakan Vakfı tabanında toplanmış çok sayıda Ak partiden istediğini bulamayan, iktidardan  istediği rantı sağlayamayan Ak Partilililer bu haberden çok memnun oluyor. Hatta bunlar Refah Partisini yeniden kuralım diye sesli propaganda yapıyorlar.

İktidar mensupları bu ayrılıktan memnun

Ak Partinin hızla eridiği günümüzde derli toplu görüntü veremeyen Saadet Partisi'ndeki bu nizadan iktidar üst yönetimi hayli memnun. Fatih Erbakan'ın partiden ayrılıp gitmesi tabanda oy olarak çok etki yapmasa da psikolojik etkisinin fazla olacağı biliniyor.

FATİH ERBAKAN PARTİ HESAPLaRINA VE ARAÇLARINA HACİZ KOYDURDU

Saadet Partisi’nin (SP) ‘KURUCU lideri’ Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz, Saadet Partisi Genel Merkez binasından dolayı kendilerine ait şirkete olan kira borcu nedeniyle SP’nin hesap ve araçlarına haciz koydurdu. Haciz konulan gayrimenkuller arasında genel merkez binası da var. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun makam aracına ise ‘yakalamalı haciz’ işlemi uygulandı.

 

MİLLİ Görüş cephesini sarsan haciz krizi, Fatih Erbakan ve Mehmet Altınöz’ün yüzde 80 hissedarı olduğu ETAŞ şirketinin, mülkiyeti kendisine ait olan Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi’ne, kira borcu nedeniyle tahliye davası açmasıyla başladı.

SP yönetimi bu karara itiraz ederken ETAŞ da 14 Eylül’de Genel Merkez binası da dahil gayrimenkulleri, partinin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun makam otomobilinin de aralarında olduğu araçları ile banka hesaplarına haciz koydurarak icra takibi başlattı. Ankara 5. İcra Dairesi, 19 Eylül’de, Karamollaoğlu’nun kullandığı Mercedes marka makam aracı için icra memurlarınca bulunduğu ilk yerde el konulmasını öngören ‘yakalamalı haciz’ kararı aldı.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN PARTİSİ

SP Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, basın açıklamasında şunları söyledi:

“Milli Görüş davası Erbakan Hocamızın bize bıraktığı bir davadır. Burası da Milli Görüş’ün partisi, bu binalar da Milli Görüş’e ait binalardır, dolayısıyla da SP’nin kullanımındadır. Hesaplar ve araçlar da SP’nindir. Bunlar, üyelerimizin aidatlarıyla sağladığı katkılarla edinilmiş mal varlıklarıdır, onun için de her ne kadar bir şirket üzerine olsa da kimsenin şahsına ait değildir, camiaya aittir. Genel merkezimizle ilgili bir tahliye kararı alınmıştı, biz üst mahkemeye başvurarak bu kararı durdurmuştuk. Ama şu anda gayrimenkullerimiz, araçlarımız ve hesaplarımız üzerinde haciz işlemleri yürütülüyor. Genel Başkanımızın makam aracının haczedilmesi, hem de bunun için yakalama kararı talebi olması bizi de camiamızı da daha da üzdü. Şu anda haciz işlemlerini kaldırmak için hukuki süreç devam ediyor.”

Fatih Erbakan'a Tepki büyük

Saadet Partisi tabanı Fatih Erbakan ve ailesinin Genel Başkan olamadığı Saadet Partisine karşı intikam dolu girişimlerine büyük tepki gösterdi. İnternet medyasında binlerce yorum yapıldı. Fatih Erbakan Saadetten elini çek denildi. Babanın kemiklerini sızlatma.