FATİH ERBAKAN, PARTİNİN YILLARDIR KULLANDIĞI GENEL MERKEZİNE MAHKEME KARARI İLE EL KOYDU.

Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve ekibi, Saadet Partisi'nin, resmiyeti Fatih Erbakan üzerinde bulunan bir şirkette olduğu için kiracı olarak kullandığı, Balgat'ta bulunan Genel Merkez binasının boşaltılması için mahkemeye başvurmuştu. Genel Merkezden kira istediği bunun için 500 milyar para istediği de söylenenler arasında.

Merhum Başbakanlardan Necmeddin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan babasının yıllardır sabırla büyüttüğü partisine ve davaya başkanlık hırsıyla çıktığı yolda /partiye kongrede genel başkan olamadığı için (delegelerce seçilmedi)/ yanlış yapmaya devam ediyor.

Seçimden sonra kendisine Genel Başkan Yardımcılığı ve Gençlik Kolları Genel Başkan başkanlığı defalarca teklif edilmesine rağmen "illa Genel başkan olacağım" düşüncesiyle kabul etmediği söyleniyor. Sonra da "Erbakan Vakfı" diye bir vakıf kurarak "Erbakan" ismini kullanıp yandaş toplamaya çalıştı. Baktı ki olmuyor. İllerde hatta ilçelerde bile parti gibi teşkilat kurdurdu. Yandaşlarına sürekli parti kurulabileceğini söylettirdiğini bununla da yetinmeyen Fatih Erbakan, partiyi genel merkezden tahliye ettirmek için dava açtı. Ve şimdi kağıt üzerinde kazandı. Hukuki süreç devam edecek gibi. Şimdi Erbakan Vakfını Parti Genel Merkezine taşıyıp parti çalışmasına hız vereceği söylenenler arasında.

Oturup konuşmaya razı olmayan, kendi ile görüşmeye giden parti mensuplarıyla görüşmekten kaçınan, sürekli hırçın hareket eden Fatih Erbakan'ın bu davasının temyiz edileceği ve Saadet Partisi'nin karşı dava açtığı da gelen bilgiler arasında...Çünkü Genel Merkez binasında parti mensupalrının meği var. Temelinden binasının yapılmasına kadar el emeği ile çalışan parti mensupları buranın Fatih Erbakan'ın başkanlık hırsına feda edilemeyeceği belirtiyorlar.

Parti tabanından ve Milli görüşçü kuruluşlardan Fatih Erbakan'a ve Damat'a Genel Merkez binası ve diğer parti mallarına el koyduğu için Genel merkez binası için kira istemesine, babamın malı demesine büyük tepki var. Taban sosyal medya da F.Erbakana sert tepki gösteriyor. Bu güne kadar Fatih Erbakan'ı Genel Merkeze alıp görev vermek isteyen Temel Karamollaoğlu'nunda Erbakan'ı 2 defa görüştüğü halde ikna edemediği de belirtiliyor.

"Fatih Erbakan sık sık ben bu partide çaycı bile olurum diyor ancak bu güne kadar 3 -4 görev verildi (Mustafa Kamalak döneminde Genel Başkan Yardımcılığı verildiği kabul etmediği, en son Temel Karamollaoğlu'nun Genel Başkan seçildikten sonra ve önce F. Erbakan'ın evine bizzat giderek Baş danışmanlık teklif ettiği Fakat F.Erbakan'ın kabul etmediğini) Genel Başkanlıktan altını neden kabul etmiyor?" diye soruyorlar.

İŞTE SOSYAL MEDAYA DA GÖSTERİLEN TEPKİLER

Sosyal medya da gösterilen tepkiler çok fazla: "Necmeddin Erbakan Hoca'nın oğlu babasının mirasına yanlış yapmaya devam ediyor. Yazıklar olsun fatih sana. Babanın emanetine yanlış yapıyorsun. Partinin malları sana haram zıkkım olsun. İlla genel başkan olmak istiyorsun. Gel adam gibi çalış. yorul. baban gibi dava adamı ol. Defalarca sana gel partide çalış denildi. Fakat sen hep genel başkan olacağım diye tutturdun. Erbakan ismine yakışmıyorsun. Parti biraz harekete geçip yeniden büyümeye başlayınca iktidar el altından seni bölmek için destekliyor. Sen bir bölen olma. Partinin mallarını partiye ver. Senden dava adamı olmaz. İktidarın oyuncağı olma. Numan gibi bir bölen olma. Hz Nuhun oğlu'da olsan yanlış yaptığın müddetçe yanında olmayız. Partiye er olmazsan burada başkan olman zor. Bu mantığınla ve tutumunla partide görev alman veya başkan olman mümkün değil. Hırsla yola çıkanlar illa başkan olacağım diyenler savruldu gitti sende savrulursun bu gidişle, yazık vallahi yazık. Sayın Cumhurbaşkanıın özel bir toplantıda Saadet Partisi Markaja Alınacak dediği, dün mahkemenin ilk markajını yaşadık.
Safları sık tutun ey Milli Görüşçüler, Fatih Erbakan oyuna geliyor !. O.Asiltürk bir kaç sene evvel demişti parti mallarını vermiyorlar diye. Bu olay ile Fatih Erbakan bunu ispatladı. Necmeddin Erbakan'ın son partisi olan Saadet Partisi Genel Merkez Binasınıda kapatmak oğlu Fatih Erbakana nasip oldu...!!! Demekki dertleri, hedefleri, kinleri şahıslar değilmiş.
Direk MİLLİ GÖRÜŞÜN ana merkezini hedef almışlar. MİLLİ GÖRÜŞ yoluna devam ediyor. Varsayalım o bina yoktu. Yeni bir genel merkez binası yapılır. Bunlarda geçer. ŞUNU HERKES BİLSİNKİ 2019 MİLLİ GÖRÜŞÜN YILI OLACAKTIR. BÜTÜN ENGELLERE RAĞMEN.CALISMAYA DEVAM. " gibi binlerce tepki var. 

Bunun yanında Fatih Erbakan'ın kurduğu Erbakan Vakfı üyelerinden artık parti kuralım. Partide başkan olmadığına göre yeni parti kuralım. Hatta Refah Partisini yeniden kuralım. Eski heyecanı yaşayalım diyenler de az değil. İllerde Erbakan vakfı müntesiplerinin önemlim kısmı Ak parti de yer bulamayan kenarda kalan Ak partililerden oluştuğu da biliniyor. Birçok ilde vakıf toplantılarına ve Vakfı açılışlarına  Ak parti teşkilatları ve belediye başkanları özellikle gidiyor. Partiyi bölmek için Fatih Erbakan'a böylece cesaret verilmek istendiği belirtiliyor. Vakıfta çalışanlar bile Saadet Partili olduklarını açıkça söyleyemiyorlar. Hatta Saadet Partisini sert dille eleştirenler bile var. Son referandumda Saadet Partisi açık tavır koymasına rağmen Fatih Erbakan ve vakfının açık tavır koyamadığı da söyleniyor.

PARTİ ÜST YÖNETİMİ VE BÜYÜKLER TEPKİLİ

Necmeddin Erbakan'ın yakınında duran ve onunla birlikte yıllarca hizmet eden kişiler Fatih Erbakan'a ve damata bu karardan dolayı tepkili. Çocukça ve hırs dolu işler yaptığını söylüyorlar. Hata yaptığını babasının vefatındna sonra yanlış yolda olduğunu söylüyorlar. Etrafında bulunanların gazına geldiğini, partide birliği engellediğini sürekli fitneye sebep olduğunu son olarakta el koyduğu partinin malını (binasını) genel merkeze iade etmesi gerektiğini söylüyorlar. Son referandumda duruşuyla takdir toplayan, sürekli birleştirici bir dil kullanan, yanlışa yanlış demeden çekinmeyen ve İktidarın yanlışlarını sert bir dille eleştiren ve Referandumda Hayır'ın bu kadar çok çıkmasında yaptığı muhalefetin etkisi hissedilen Saadet Partisi'nin Referandumdan sonra gizli ellerce bölünmeye çalışıldığını söylüyorlar.Fatih Erbakan'ın hırslı tavrıyla tabanda derin yara oluşturamayacağı kanısındalar. Bu güne kadar defalarca bölünen partinin artık bölünmeyeceğini de iddia ediyorlar.

Ak Partili bazı isimler özellikle Fatih Erbakan'ı gaza getirip parti kurarsa başarılı olacağını söyleyip Saadet partisinde çatlak oluşturmak istediği de belirtiliyor. Fatih Erbakan parti kurarsa Alparslan Türkeşin oğlunun Parti kurup sonra tutmayınca MHP'ye tekrar geçtiğini bundan dolayı Türkeş'in yaptığı gibi biter gider deniliyor. Son olarak Numan Kurtulmuş'ta 60'ın üzerinde il başkanı ve çok sayıda ilçe başkanı ile partiden ayrılmış Has Parti'yi geniş bir kadro ile kurmuştu. 2 sene dayanamadan Numan Kurtulmuş'un Has Partiyi kapatmak zorunda kaldığını ve Ak partiye katıldığını yakın geçmişte görüldüğünü bundan dolayı "Erbakan" soy isminden başka hiçbir özelliği ve vasfı olmayan bir ismin de siyasette başarılı olamayacağı" çokça konuşuluyor.

MAHKEME'NIN KARARININ ZAMANLAMASI İLGİNÇ

Mahkemenin bayram öncesindeki bu kararını da eleştiren partililer bayram öncesinde bayramlaşmada belki buzlar eriyecekti ama şimdi fitne ateşine benzin taşıdılar diye kararın zamanlamasına ilginçte bir tepki gösterdiler.