Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, takım elbise ve yakın çekim

 

Bismillahirrahmanirrahim...

İncirlik’i kapatmak bizi darbeden kurtaran Allah’a cc şükür borcumuzdur

15 Temmuz ihanetini ve milletimizin bu ihanete karşı nasıl direndiğini unutturmamak için elbette ki çeşitli etkinlikler ve programlar düzenleyeceğiz. Peki ya bizi bu büyük ihanetin pençesinden çekip alan ve “Andolsun, eğer şükrederseniz elbette size nimetimi artırırım. Eğer nankörlük ederseniz, hiç şüphesiz azabım çok şiddetlidir.” (İbrahim14/7) ayetiyle bizi uyaran Allah’ımıza karşı şükür programımız nedir. Bu büyük beladan bizi kurtaran Allahımız, bu belanın ardından, tehlike geçtiğinde ve zafer nasip olduğunda sosyal, siyasal, ekonomik ve uluslararası anlamda nasıl davrandığımıza ve şükredip etmeyeceğimize bakmayacak mıdır?

Bizlere, imanlı milletimize ve alnı secdeli yöneticilerimize düşen, “Her nimetin şükrü kendi cinsindendir” hakikati gereği, bu büyük beladan bizi kurtaran Allah’ımıza cc kavli olarak “Elhamdulillah” deyip şükrettiğimiz gibi, sosyal, siyasal, ekonomik ve uluslararası alanların tamamında Allah’ımızın emrettiği bir hayatı inşa etmeye gayret ederek fiili olarak da “Elhamdulillah” deyip gönülden şükretmektir.

Bağdat’ı da, Şam’ı da, Ankara’yı da bombalayan uçakların merkez üssü İncirlik’i kapatmak, hiç olmazsa bu yönde adımlar atmak, darbeyi önleyerek milletimizi bu büyük beladan kurtaran Allah’ımıza şükretmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.

Ortadoğu’yu işgal planlarının merkezi, terörün ana karargâhı olan ve İslam coğrafyasında olduğu gibi memleketimizin de dört bir tarafına konuşlanmış NATO üslerini kapatmak, hiç olmazsa bu yönde adımlar atmak, darbeyi önleyerek milletimizi ateş çukurunun kenarından döndüren Allah’ımıza şükretmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.

Irak’ta, Libya’da, Suriye’de, Mısır’da oynanan senaryoyu bu topraklarda da gösterime sokmak isteyen, içerisinde Türkiye’nin de olduğu 22 İslam ülkesinin sınırlarını değiştireceğini söyleyen ve içimizdeki kuklalarıyla darbeye yeltenen ABD ile stratejik ortaklığı bitirmek, hiç olmazsa bu yönde adımlar atmak, darbeyi önleyerek milletimizi batının ve ABD’nin sömürgesi olmaktan kurtaran Allah’ımıza şükretmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.Büyük İsrail devletini kurmak için ılımlı İslam, siyasetsiz ve cihatsız İslam, diyalogculuk gibi fitnelerle İslam’ı değiştirmek, içini boşaltmak ve yok etmek isteyen, darbe sürecinde sırıtarak kahvesini yudumlayan Siyonist İsrail’le ilişkileri askıya almak, darbeyi önleyerek milletimizi Siyonizm’e köle olmaktan kurtaran Allah’ımıza şükretmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.

Bizi NATO’dan çıkarmakla, AB’ye almamakla tehdit eden, dinimizi ve değerlerimizi yerle bir edecek AB uyum yasalarını dayatan, darbe sürecinde ellerini ovuşturarak bekle gör taktiği uygulayan Avrupa Birliği ile ilgili tüm hedeflerimizi rafa kaldırmak, bir haçlı musibetine daha izin vermeyen Allah’ımıza şükretmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.

Darbe gecesi tank paletlerinin altına yatan, bombalarla parçalanan, kurşunlarla şehit olan milletimize vefa borcumuzu ödemek adına onları emperyalizmin faizci sömürü sisteminden kurtararak faizsiz bir ekonomik düzen kurmak, Allah’ımıza şükretmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.

“Siyonizm ve emperyalizm ancak güçten anlar” diyen Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın işaret ettiği gibi bu coğrafyada bir daha böyle musibetler yaşanmasın diye, İslam Birliğinin, İslam Birleşmiş Milletlerinin, İslam Barış Gücünün kurulması yönünde adımlar atarak, batıla karşı güç oluşturmak, âlemlerin Rabbi olan Allah’ımıza şükür borcumuzu eda etmek için fiili olarak da “Elhamdulillah” demek olacaktır.

Bu hissiyat ve düşüncelerle, kendilerine minnettar olduğumuz şehidlerimizi şehadetlerinin sene-i devriyesinde bir kez daha minnetle hatırlıyor, kendilerine Mevlâ Te‘âlâ’dan ganî ganî rahmet diliyoruz. Kahraman gazilerimize sağlık ve âfiyet temenni ediyor, milletimize ve âlem-i İslâm’a yönelik tuzak kuran ve proje peşinde olanların bütün planlarını başlarına ma‘kûs eylemesini ve bizleri bu tür hâdiselerden muhafaza buyurmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ediyorum.

HAFIZ ABDURRAHMAN İKİNCİ

EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ ( EHAD) ERZURUM ŞUBE BAŞKANI

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve yazı