ETÜ'DE HAREKETLİ GÜNLER

Şehrin yeni kurulan ve kararlı adımlarla hızla gelişen ve büyüyen üniversitesinde kariyer günleri yapıldı. Öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kariyer Planlama-Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARPAM) tarafından organize edilen ve 22-23 Şubat 2018 tarihlerinde Mühendislik ve Mimarlık Fakültemizde düzenlenen 3. Kariyer Zirvesi tamamlandı.

ASELSAN, TÜRK HAVA YOLLARI, GEDİK HOLGİNG, ÇALIK HOLDİNG, DAİKIN, ŞAHSUVAROĞLU, ZİRAAT BANKASI, SPK, BDDK, TDK gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen firma, kurum ve kuruluşlarına ev sahipliği yaptığımız 3. Kariyer Zirvesine gerek ETÜ, gerekse çevre üniversite öğrencilerinin ilgisi hayli yoğun oldu. Zirveye katılan öğrenciler kariyerleri için fırsat olarak gördükleri firmalarla tanışma imkanı bulurken; firmalar da öğrencilerimizin yeterlilik, eğilim ve yetkinlikleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Alanında uzman, yetkinliğini ispat etmiş çok sayıda konuşmacının sunum yaptığı “Kariyer Planlama ve İletişim”, “Kariyer, Tecrübe, Konuşma, Emeklilik”, “Hasan ÖNDER’in Hikayesi”, Sizi Kokpite Alalım” gibi değişik konular hakkında konferanslara katılan öğrencilerimiz, iş yaşamı hakkında detaylı bilgi, deneyim ve başarı öykülerini dinleme imkanı buldu.

Saçma da Olsa Soru Sorun…

   DAIKIN Türkiye CEO’su Hasan ÖNDER, kendi kariyer hayatından kesitler sunduğu konuşmasında yeni mezun bir mühendis iken çıktığı yolda nasıl muvaffak olduğunu öğrencilerimizle paylaştı. Bireylerin hayata karşı bir duruşu olması gerektiğini vurgulayan ÖNDER, “Çin’e vizesiz nasıl giderim?” sorusundan hareketle öğrencilerimize anlamsız da olsa hayata ve hayat akışına sorular sorun tavsiyesinde bulundu. Hayatın kişilere çeşitli evrelerde çeşitli olanaklar sunduğunu vurgulayan ÖNDER, önemli olanın bu imkanları doğru zaman ve zemine oturtarak değerlendirmek olduğunu ifade etti.

Moderatörlüğünü Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI’nın yaptığı “Kariyerine Yön verenler” adlı panele panelist olarak katılan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Başkanı Cengiz SOLAKOĞLU, Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Abiş HOPİKOĞLU, Cindilli Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Muammer CİNDİLLİ, Evyap CEO’su Bekir KILIÇ, Şahsuvaroğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat ŞAHSUVAROĞLU ve Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Orhan ÖĞÜCÜ öğrencilerimize ve konuklarımıza hayata dair tecrübelerini anlattılar.

Program sonunda Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Abiş HOPİKOĞLU’nun irticalen okuduğu şiir salondaki dinleyenleri mest etti. Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer YAYLALI’nın konuklarına plaket ve hediye takdiminden sonra çekilen hatıra fotoğrafı sonrası program sona erdi.