ETSO Başkan Adayı Zafer Ergüney'den Ticaret Odası'nda değişim gerekçesi

Zafer Ergüney, yıllardır esnafın ve sanayicinin derdiyle dertlenmeyen rutinin dışında çalışması olmayan sıradan bir kurum haline gelen ETSO'da değişimin neden olması gerektiğini açıkladı. 

Ergüney, ETSO'da yıllardır devam eden durağanlığın artık bitmesi gerektiğini şu ifadelerle ortaya koydu:

ELEŞTİRİ:
Uzun yıllar bir makamda bulunmak, makam sahibini umursamazlığa, hantallığa itmektedir. Görev bilinci ve sorumluluklarını aksatmasına, heyecanını kaybetmesine neden olmaktadır. Gençliğin verdiği enerjiyi de kaybeden makam sahibi o kurumu sadece isim olarak kullanmakta, kurumun işleyişi de sekteye uğrayarak, vekaleten ve öylesine yönetilen bir kurum karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca artık yeni hedefi, hayali olmayan kadrolar genç ve dinamik kadroların önünü tıkamaktadır. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın bugünkü durumu budur. Atıl kalan kurum değişen iş dünyasının sorunlarını bilmemekte, insanını dinlememektedir. Yeniliğe kapalı, revaçta olan ya da geleceği parlak olan sektörlerden bihaberdir. Tüm bunlardan dolayı sorunlara çözüm üretememektedir ve kurum olarak refleks yeteneğini kaybetmiş durumdadır.

ÇÖZÜM:
Kadroların değişimi, yeni gelen arkadaşların heyecanla işe girişerek potansiyellerini göstermeleri için bir fırsat olacaktır. Alanında ve Erzurum iş dünyasında tecrübe kazanan isimlerin deneyimleri, yönetime girecek olan genç kadromuzun enerjisi ile birleşecek ve ortaya bugüne kadar hiç esmemiş olan ETSO rüzgarı çıkacaktır. Erzurum potansiyelini işte o zaman gösterecektir. 


“Fikirlerin çarpışmasından hakikat güneşinin doğacağına” inanan bizler, ortak akıl ile ortaya çıkaracağımız fikir ve projeler ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir kurum olarak varlığını hissettireceğiz. 
İş dünyasında çıkan her sorunun farkında olarak üyelerimize hareket kabiliyeti kazandırmak için adım atacağız, onların problemlerine ETSO’nun problemi, Erzurum’un problemi gibi yaklaşacağız.

Madem ki ETSO'da değişim kaçınılmaz o halde sahip olunan ilkeler, inançlar ve yörünge doğrultusunda değişim rüzgarına tüm esnafın katılması gerektiğini belirtmeliyiz.

Etiketler: etsoda   değişim   şart