Galatasaray'ın son dakikalarda beraberliği kurtardığı Osmanlıspor maçını değerlendiren Rıdvan Dilmen, bir kulübe 'Osmanlı' adını verilmesinde rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, "Osmanlıspor adının bir futbol kulübüne verilmesine karşıyım. Bu isme karşı küfür de edilebilir" dedi.

Rıdvan Dilmen, Osmanlıspor-Galatasaray maçı sonrası NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol adlı programda değerlendirmelerde bulundu.

Osmanlıspor Galatasaray maçını Rıdvan Dilmen yorumladı

OSMANLI SAHAYA ALIŞIK

Dilmen, "Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, Medipol Başakşehir takımı ligdeki dengeleri bozdu. Herkesin oyun stratejisini değiştirdi. Zirvedekiler geriye düşünce panikliyor. Bir sürü olumsuzluklara rağmen Galatasaray oldukça istekliydi. Nedir bu olumsuzluklar? Bir kere buzlu zemin. Ben de oynadım bu zeminde biliyorum zordur. Tabi, Osmanlı bu sahaya alışık. Rahat rahat paslaştılar, topu aldılar döndüler. Galatasaray hiç rahat değildi. Topu kontrol edip dönmekte bile zorlandılar. Bu sahanın oyuncusu olmayan Bruma ve Sneijder etkisiz kalınca, oyun Osmanlı'nın lehine gelişti." dedi.

OSMANLI'NIN ADININ VERİLMESİNE KARŞIYIM

Osmanlı'nın adının bir kulübe verilmesine karşı olduğunu söyleyerek, "Şunu belirtmem lazım ki; tarihimizle gurur duyan birisi olarak Osmanlıspor adının bir futbol kulübüne verilmesine karşıyım. Bu isme karşı küfür de edilebilir.'' dedi.