Erzurum’da yarın (2 Mart Cuma) okullar tatil mi, tatil olacak mı? sorularının yanıtı haberimizde.

Erzurum’da iki gündür aralıklarla etkili olan kar ve karla karışık yağmur etkisini sürdürecek.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede, havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

Bölge genelinde havanın aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği, Iğdır ve çevresindeki yağışların yağmur şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülen bölgede sıcaklıklar mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredecek.

İlgili resim

Bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı Erzincan’da 7, Iğdır’da 4, Erzurum’da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ardahan’da 4, Ağrı’da 1 derece ölçüldü. Günün beklenen en yüksek sıcaklıkları ise Iğdır’da 15, Erzincan’da 9, Ağrı’da 5, Erzurum’da 4, Kars’ta 3 ve Ardahan’da 2 derece olacak. Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ardahan’da ve Kars’ta 5, Erzurum’da 1 santimetre ölçüldü. Erzurum’da akşam saatlerinde yeniden kar yağışı görülürken yetkililer gece saatlerinde buzlanma ve don olaylarına karşı uyarıda bulundu.

ERZURUM'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Erzurum'da yarın okullar tatil mi? sorusu öğrenciler tarafından merak konusu oluyorken Erzurum Valiliğinden henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yoğun kar yağışı ilde cuma günü okulların tatil edileceğini gösteriyor.

Yapılacak resmi açıklamayı anında sizlerle paylaşacağız.