Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortak düzenlenen yarışma Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Yarışmaya Erzurum’un 10 orta okulundan 160 öğrenci ve çok sayıda öğretmen katıldı.
Enerji A.Ş’nin koordinatörlüğünde yürütülen yarışmada öğrencilerden tasarladıkları robotların belirlenen parkuru 3 dakika gibi bir süre içerisinde tamamlamaları istenildi. Öğrenciler parkurları tamamlamak için kıyasıya bir yarış içerisine girdi. Öğretmenlerinin desteğiyle robotlarını yarışma için kodlayan öğrenciler parkuru tamamladıklarında büyük sevinç yaşadılar.

Erzurum’da ortaokul öğrencilerinin bu tip şeylerle uğraşacak olmasının ve böyle güzel sonuçları elde edecek olmasının kendisini heyecanlandırdığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; “Hamdolsun bu işi de başardık. Bu iş sadece burada kalmasın. Eğitim hayatımızın geri kalan kısmında da bu tip çalışmalarla mutlaka devam edin. Bu ülkenin geleceğini imara eden mühendisler, doktorlar, eğitime şekil veren eğitimcilerde sizin aranızdan çıkacak. Bu tip faaliyetlerle sizin geleceğe dair bu ülkenin umudu olacağınızdan şüphem yok. Burada bulunan bütün okullarımız, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, AR-GE ekibimizi tebrik ediyorum. Ayrıca bu işi organize eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e, Enerji A.Ş Genel Müdürü Mehmet Uludeve’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 04-06-2018

04-06-2018

 

04-06-2018

 

04-06-2018

 

04-06-2018

04-06-2018