Erzurum'da Erbakan Hocayı anma toplantısı Erzurum Lisesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Öğ-der'in düzenlediği anma programına Ankara'dan Erbakan Hocanın 35 yıl özel kalemliğini yapan İbrahim Titiz katılarak bir konuşma yaptı.

Programa İl MEM Müdür Yardımcısı İsmail Bağrıyanık, Yakutiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur Şimşek, Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Muhammed Sunar, Memursen il Başkanı Abdullah Duman, Evrensel Hafızlar Derneği Başkanı Abdurrahman İkinci, Eğitim Birsen 2 nolu Şube Başkanı Mustafa Karataş, Şehirder Başkanı Vedat Eğilmez, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş, Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şube Başkanı Hanefi İspirli, Vuslat Vakfı Onursal Başkanı Şevket Gökşan, Üniversiteden ve Milli Eğitim camiasından çok sayıda eğitimci, Erbakan sevenleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış Kuran-ı Kerimini İmam Hatip lisesi Müzik Öğretmeni Fatih İnce okudu.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi

ÖGDER Şube Başkanı Abdullah İkinci Programın açılış konuşmasında Merhum Erbakan Hocanın Erzurum'da 1976-78 yılları arasında yaptırdığı 9 fabrikayı resimleriyle gösterdi. Bu fabrikaların Erzurum'a katkılarını anlattı. Bu gün de şehrin kalkınması için Şehrimize fabrikalar yapılması gerekir dedi.

Görüntünün olası içeriği: 12 kişi, ayakta duran insanlar

İbrahim Titiz ise Erbakan Hocanın hatıralarından bahsetti. Konuşma sırasında Erbakan Hocanın İlk İslam dinarını seyircilere gösterek bunun Batı için atom bombasından daha tehlikeli olduğunu belirtti. İlk Faizsiz bankayı hocamız kurdu. İslam Konferansı onun çalışmalarıyla kuruldu. Müslümanlar sömürülmemek için kendi aralarında yapacakları ticaretin kendi milli paraları ile olması gerektiğini söyledi. Erbakan Döneminde 1997'de kurulan İslam Birliği kuruluşu olan D8'in öneminden bahsetti. Erbakan Hoca'nın devlette tasarrufa büyük önem verdiğini, İsrafı sürekli engellediğini örnekleriyle anlattı. Bütün işlerinde ahlak ve maneviyatı esas aldığını da anlatan Titiz, Hocanın Ülkenin kalkınması konusunda üretime büyük önem verdiğini, il il fabrika ve sanayi tesisleri yaptığını bunun yanında İslam dünyasının birleşmesi için gece gündüz çalıştığını ve son nefesine kadar bu mücadeleden vazgeçmediğini belirtti. Erbakan Hocanın bundan sonra idellerinin yaşatılması ve gerçekleştirilmesi için çalışılması gerektiğini anlattı. Titiz: "Bu mücadele kıyamete kadar sürecek ne mutlu bu yolda mücadele edenlere" dedi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve stadyum

Toplantı'da Erzurumun farklı kesimlerinden kişilerin görüşlerinin alındığı "Erbakan sizce kimdir?" sinevizyonu yayınlandı. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

Program, yapılan hatimlerin duasıyla son buldu.

 Görüntünün olası içeriği: iç mekan

Toplantıya Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Elif Kumbasar, yönetimi ve çok sayıda bayan seyirci katıldı

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, kalabalık ve iç mekan