Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri sahipleri belli oldu. Erzurum'dan 4 proje layık görüldü. 3609 proje arasından bölge ödülü almaya hak kazanan ülke genelinde 94 eser arasına girmeyi başardılar.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yenilikçi uygulamaların eğitim sistemine kazandırılması, öğrencilere daha iyi eğitim ve öğretim imkanlarının sunulması amacıyla başarılı çalışmalara verilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" bölgesel töreni ilimizde düzenlendi. Erzurum, Erzincan ve Iğdır illerinden başvuru yapan öğretmenler 5 ayrı kategoride 7 proje ile bölgesel ödül töreninde ödül almaya hak kazandı.

Erzurum Lisesi Konferans Salonunda yapılan törene Erzurum Valisi Sayın Seyfettin Azizoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Atama Daire Başkanı Fethi Fahri Kaya, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve davetliler katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, "Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandıracağı öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi bir eğitim ve öğretim imkanları sağlamaktır. Dinamik bir nüfusa sahip olan Türkiye´nin 2023 vizyonu hedefi ile küresel bazda çok önemlidir. Eğitim faaliyetleri başta olmak üzere her alanda kendimizi geliştireceğiz" dedi.

29-11-2016        29-11-2016

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu konuşmasında; Türkiye´nin yetiştirdiği eğitim neferlerinin hem bu ülkenin hem de bu coğrafyanın barış ve huzuruna katkı sağlayacaklarını belirterek, "Geleceğimizin mimarları öğrencilerimizin gelecek Türkiye´yi kuracak neslin ve bunlarda emeği geçen siz değerli öğretmenlerimizin baş tacı olan eğitim camiasının fertlerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu ülke ancak ilimle büyüyecektir. İlim ve irfanla dünyaya bundan önceki gösterdiği büyük medeniyeti tekrardan gösterecektir " diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Atama Daire Başkanı Fethi Fahri Kaya ile Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın, Konuşmaların ardından ödül almaya hak kazananlara protokol tarafından ödülleri verildi.

ERZURUM'DAN ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANAN OKULLAR

1-Güneş Enerjisinin Kullanım Alanları ile Oltu/Oltu Ortaokulu

2-Yüksek Değerler Sokağı ile Pazaryolu / Pazaryolu 75.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu

3-Hayallerimiz Yarım Kalmasın ile Horasan/Fehmi Bilge Ortaokulu

4-Geri Dönüşümle Ağaçları Kurtaralım ile Tortum/Serdarlı Ortaokulu

Biz de Erzurum Eğitim Portalı olarak okullarımızı kutluyoruz.