Özel Haber: Erzurumsayfasi.com-Yakutiye Müftülüğünün organize ettiği törende 131 hafız icazet aldı. 

2017 yılı icazet töreni ulu camide yapıldı. Tören Cuma namazı öncesi başladı namaz sonrası hediye takdimileriyle son buldu. Bu gün sadece erkek hafız öğrencilere hediyeleri verilirken yarın yapılacak törenle kız hafizelere hediyeleri ve belgeleri verilecek.

Yakutiye Müftülüğü Erzurumda en fazla hafız mezun eden ilçemiz olarak bir kez daha tarihe geçti. Türkiye'de birçok ilden bile fazla hafız mezun eden Yakutiye Müfütülüğümüzü tebrik ediyoruz.(Erzurum Eğitim Sayfası)

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan

Cuma namazı öncesi Ulu camide yapılan törene Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı  Prof Dr Yavuz Ünal, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Yakutiye Kaymakamı Ahmet N. Helvacı, AÜ Rektör yardımcısı Prof Dr Nihat Yatkın, B.Şehir Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç, Erzurum İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Yakutiye ve Palandöken ilçe müftüleri, ÖĞ-DER, EHAD ve Vuslat Derneği Başkan ve yöneticileri, diyanet teşkilatına mensup çok sayıda Kuran Kursu hocası, hafızlar ve velileri katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, ayakkabılar

Törende hafızlığı kazanan adaylara hediye ve belge dağıtımı yapıldı. Törende Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı, İl Müfütüsü, Yakutiye Müftüsü, Erzurum milletvekili Mustafa Ilıcalı konuşma yaptı. Fatih camii imam hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Hafız Mustafa Kızılcaoğlu ve hafızlar da Kuran ziyafeti verdi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi

Yapılan hediye ve dioplama töreni sonucunda program sona erdi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Törende yeni hafızların oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, kalabalık ve iç mekan

Birçok kişi törende akıllı telefonu ile çekim yaparak anı kayda aldı.

Görüntünün olası içeriği: 25 kişi, kalabalık

İstanbul eski il Müftüsü Prf.Dr. Rahmi Yâran hoca program sonrası birdua etti.

Özel Haber: Erzurumsayfasi.com