24 Kasım Öğetmenler günü dolayısıyla Erzurum Lisesi Kültür merkezinde bir tören yapıldı. Törene Yakutiye Kaymakamı Ahmet N. Helvacı,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur Şimşek, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Maarif ve sömürgecilik konferansı dolayısıyla Erzurum'da bulunan Tarihçi Prof Dr Azmi Özcan'da törene misafir olarak katılarak bir konuşma yaptı.

Hilalkent Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 15 temmuz hain darbe girişimi konulu tiyatro segilendi. Oldukça beğeni kazanan tiyatroda askerlerin darbe girişimi sırasındaki tutumları sergilendi. Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in kahramanlığı anlatıldı. Yakutiye Güzel Sanalar Lisesi öğrencileri türküleriyle Öğretmenler gününe renk kattılar. Hilalkent Anadolu Lisesinde hazırlanan öğretmen konulu röportaj izletildi.

 

Bu programa ek olarak Hilalekent Lisesinde de Öğretmenler günü programı icra edildi. Farklı etkinliklerle kutlanan öğretmenler günü programı akşam Hilalkent Anadolu Lisesi öğretmenleri onuruna verilen yemekle son buldu.

Yemekte bir konuşma yapan Okul Müdürü Ayhan Yanık,öğretmenler günü yemeğine katılan tüm öğretmenlere teşekkür etti.