Şehre geldiği günden beri sürekli protokolü ortadan kaldırıp halkla buluşmaya önem veren Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ilk geldiğinde hoş geldin için protokolü ve randevüyü ortadan kaldırmış, haftalık halk günleri yapmıştı şimi de bayramlaşma törenini de halk açtı. 

Kurban Bayramı Bayramlaşma töreni 11 Eylül 2016 Pazar Arefe Günü yapılacak.

Erzurum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bayramlaşma töreni saat. 11.00'da Yakutiye Medresesi'nde Resmi ve Özel Kurum ve Kuruluş Mensuplarıyla, STK ve vatandaşlarla, 12.00'da Polis Teşkilatı Mensuplarıyla, 12.30'da İl Jandarma Komutanlığı Mensuplarıyla yapılacak. Ayrıca 13.00'da da Vali Seyfettin Azizoğlu ve Protokol, Şehit Ailelerine ziyarette bulunarak bayramlaşma yapacaklar." denildi

 

Bu sene bayramlaşma töreni Yakutiye Medresesi içerisinde yapılacak. Cuma namazında vaizler halka duyuru yaptılar. halkında bayrmalaşmaya katılabilceğini duyurdular ve davet ettiler. Vatandaş-devlet buluşması için güzel ve örnek bir etkinliği planlayan Erzurum Valisi böylece tabuları yıkmaya devam ediyor. Halkın yöneticilere yakın olması ve şikayetlerini,isteklerini iletebilmesi ve bunların çözülmesi için gayret edilmesi Yeni Türkiye vizyonuna yakışıyor.

 Büyükşehir Belediyesi Ramazanda Yakutiye'yi halka açmış teravihten sonra söyleşiler yapılmıştı.

Tarimizde padişahlar, valiler de illerde halk törenleri yapar özellikle cuma sonrası halkla buluşurlardı. Sünnet ve düğün törenlerinde halk yetkililerle iç içe olurdu. Derdini ,sıkıntısını söyler çözüm arardı.