Erzurum Valiliği Sene Başı Eğitim Güvenliği toplantısı Erzurum Müftülüğü salonunda yapıldı.

Toplantıya Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, il Emniyet Müdürü Mehmet Arslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, il Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, ÖĞ-DER Başkanı Abdullah İkinci, şehir merkezinde bulunan çok sayıda muhtar ve okul aile birliği başkanları katıldı.

Jandarma Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Mustafa Tilki, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Harun Toptan asayiş çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra stk, muhtar, veli ve okul aile birliği yetkililerin söz hakkı veren Vali Azizoğlu, okullardaki sorunları tek tek dinledi. 

Toplantıda okul ve çevresinde yaşanan zararlı alışkanlıklarla mücadele ve güvenlik sorunlarına çözümler konuşuldu. Okul servisleri ve okul giriş çıkışı ile ilgili çözüm önerilerini dinleyen Vali Azizoğlu, tespit edilen sorunların çözüleceğini söyledi.

Program öncesinde kısa bir açıklama yapan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, devletin bütün kurumlarının gençlerin uyuşturucu ve diğer zararlı maddelere bulaşmaması için vatandaşla el birliği güç ve gönül birliği halinde çalıştığını söyledi. 

Öğder Başkanı Abdullah İkinci riskli büyük okullarda işkurdan okul güvenlik elemanı temin edilmesini, servislerin sıkı denetlenmesini ve okul çevresinde sıkı denetimlerin yapılmasını istedi. 

Muhtarlar köylerde yaşanan servis sorunlarını anlattılar. Okul aile birlikleri okulların sorunları konusunda önerilerini anlattılar.

Toplantı Vali Azizoğlunun genel değerlendirmesi ile sona erdi.