ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HIZLA BÜYÜYOR

Erzurum'un yeni üniversitesi olan ve hızla gelişen Erzurum Teknik Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere 40 milyon 243 bin TL bütçe ile yaptırılan ve 5 yıldızlı otelleri aratmayan yurt, bu yıl itibariyle hizmete açılıyor.

İlgili resim

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rahmi Şenocak, 2018 yılının Nisan ayında hizmete girmesi planlanan bin 500 kişi kapasiteli yurtların, bu yıl itibari ile yeni eğitim-öğretim döneminde açılacağını duyurdu. Toplam maliyeti 40 milyon 243 bin 937 TL olan öğrenci yurtlarının son yıllarda Türkiye’de yapılan en iyi binalardan biri olduğunu dile getiren Şenocak, öğrencilerin rahatı ve konforu için hiçbir detayın göz ardı edilmediğini belirtti. Ayrıca yapının arsada kapladığı alanın 6 bin 753 metrekare olduğunu kayda geçen Şenocak, “Yeni eğitim öğretim döneminde yurtlarımız, öğrencilerimize ve Erzurum Teknik Üniversitesine hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu. 

ETÜ’ye 40.2 milyonluk yatırım

ETÜ’YE 40 MİLYON 243 BİN 937 TL’LİK YATIRIM

ETÜ kampüs alanına yakın bir arazide konumlandırılan bin 500 kişilik yurtların toplam maliyetinin 40 milyon 243 bin 937 TL olduğunu kaydeden Şenocak, “Erzurum Teknik Üniversitesi kampüs alanına yakın bir arazide konumlandırılan yurtlarımız bin 500 kişiliktir. Öncelikle yurdumuzun toplam maliyeti 40 milyon 243 bin 937 TL’dir. İşimizin bitmesi, yurtlarımızın teslimi normalde 26 Nisan 2018 olmasına rağmen sağ olsun müteahhidimiz şuan ile yani 22 Ağustos 2017 tarihi itibari ile geçici kabule hazır hale getirdi. Şuanda kabul gerçekleştireceğiz, eğitim-öğretim yılı için Kredi ve Yurtlar Kurumuna teslim edeceğiz. Yurdumuz 7 bloktan oluşuyor, yemekhanesi ve sosyal tesisleri ve çevre düzenlemesi de buna dâhildir. Yurtlarımız 2 kişilik özel yurtlar gibi, her yönüyle çok kaliteli bir şekilde yapıldı. Öyle zannediyoruz ki yurtlarımız Kredi ve Yükseköğrenim Müdürlüğü tarafından kız öğrencilerimize tahsis edilecek. 7 blok demiştik, bunlardan 5 tanesi yurt binasıdır. Bunlar bodrum, zemin ve 4 kattan oluşan binalarımızdır, yani toplamda 6 katlı olarak dizayn edilmişledir. Bunun yanında bir adet sosyal tesisimiz, bir adet danışmamız, bir adet teshin merkezi ve bir adette sarnıç var, bunlar 7 blokun içinde yer alan küçük binalardır” ifadelerine yer verdi.  

İlgili resim

“ETÜ’YE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”

7 bloktan oluşan yurtların en ince detayına kadar düşünülerek, dizayn edildiğini belirten Şenocak, “Bunun yanında yine toplam inşaat alanımız 40 bin 705 metrekare, toplam arsa alanı 40 bin metrekare, yapının arsada kapladığı kapalı alan ise 6 bin 753 metrekaredir. Bin 500 kişilik öğrenci yurtlarımızın hem yalıtım, hem çevre düzenlemesiyle, hem oturma alanlarıyla, yemekhanesiyle en ince detaylarına kadar her şeyi düşünülüp ona göre yapılmıştır. Bu binalar son yıllarda Türkiye’de yapılan en iyi öğrenci yurtlarından, binalarından birisidir.  Yurtlarımızın bir diğer önemli noktası ise normalde önümüzde ki sene teslim edilecekti fakat biz bunu yaklaşık bir sene önceye çektik. Binalarımız tamamlandı. Büyük ihtimal ile Kredi ve Yurtlar müdürlüğü tarafından bu binalar kız öğrencilerimize tahsis edilecek. Yeni eğitim öğretim döneminde yurtlarımız, öğrencilerimize ve Erzurum Teknik Üniversitesine hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Erzurum Gazetesi