Kısa süre önce Genel Başkan değişimi yapan tecrübeli bir ismi Sivas Eski Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlunu Genel Başkanlığa getiren Saadet Partisinde hareketlenme devam ediyor. Bu gün Erzurum'da yapılan Hanımlar komisyonu toplantısına il ve ilçe teşkilatları yoğun olarak katıldı.

Erzurum Saadet Partisi Hanımlar Komisyonu Başkanı Elif Kumbasar açılış konuşması yaptı. Konuşmasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Kumbasar, "Tüm teşkilatlarımızı yeniden kuruyoruz. Erzurum merkezde aktif bir teşkilatız. Haftalık toplantılarımız sürekli devam ediyor. Diğer ilçelerde de hanımlar komisyonlarımız yeniden kuruluyor. İnşallah yakın zamanda mahallelerde de teşkilatlanarak davamızı herkese anlatmak istiyoruz. Aramıza yeni katılan kardeşlerimiz var. Milli görüş bu milletin aslıdır. Baba ocağıdır. En sonunda herkesin toplanacağı, biraraya geleceği ocak burasıdır. Milli Görüşçüler olarak Yeniden Büyük Türkiye ve İslam Birliği idealimiz gerçekleşene kadar, adil bir düzen ve yeni bir dünya kuruluna kadar çalışmalarımız devam edecek. Ülkemiz yıllardır AB peşinden koşturuldu. Bu gün gelinen noktada yanlış olduğu görüldü. Bu gün yeni bir yanlışın peşinden koşuluyor. Şangay beşlisine üye olabiliriz ama asıl toplanması ve aktif edilmesi gereken D8'dir. İslam Birliği kurulmadan ümmetin kurtulması mümkün değil. Bu gün katliamların olduğu Suriye'de, Halep'te, Irak'ta, Doğu Türkistan'da tüm mazlumlar İslam Birliğini bekliyor." dedi.

Toplantıya Ankara'dan Hanımlar Komisyonu Genel Başkan Yardımcıları ve Erzincan ve Bayburt Hanım komisyonları başkanları da katıldı. Toplantıda aylık çalışmalar ve yapılacak faaliyetler istişare edildi. Toplantıda rapor müzakerelerinden sonra dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.