Çok eskiye dayanan tarihi ile tarihin her döneminde önemli bir yerleşim yeri olan Erzurum, Cumhuriyet devrinin de en önemli şehirlerinin başında geliyor. Milli Mücadele de Ermenilerle mücadelesi ile Erzurum Kongresi ile destan olmuş bir şehir.  Hem tarihi hem de kültürel değerleri çok yoğun olan bir marka şehir.  Genç nufusu ile gelecek vadeden bir şehir. Tecrübeli Yerel yönetimi ile geleceği hedefleyen bir kent. Bizlerde şehrimize elimizden geldiğince katkıda bulunacağız. Güçlü editörlerimizle etkin ve güçlü bir sayfa olacağız. 

Bizler bu marka şehirde yaşayanlar olarak şehrimizin eğitimine,kültürüne ve şehrimizin maddi ve menvi gelişimine katkıda bulunmak, şehrimizi ve değerlerimizi daha iyi tanıtmak için bu portalı hizmete başlattık. Hem haber paylaşacağız. Hem de şehrimize ve kültüre ait değerleri tanıtacağız. Şehrimize gelmeden önce mutlaka sitemizi inceleyip gelecekler. Şehrimiz sakinleri, ihtiyacı olan birçok şeyi sitemizde bulabilecekler. Gün geçtikçe sayfamız genişleyecek ve büyüyecek, kısa sürede birçok hizmetten sayfamızdan faydalanabileceksiniz. 

Ülkemize ve şehrimize ait güzel haberleri, eğitim ve kültür haberlerini, şehre ve eğitime dair görülen eksikleri ve güzellikleri paylaşacağız. Bunu yaparken bir kesime ve gruba dayanmadan her kesimin naif sesi olacağız. Haklı gördüğümüzü destekleyeceğiz. Haksız ve yanlış gördüğümüzü eleştireceğiz. Yapıcı ve yönlendirici olacağız. Şehrin kalkınması ve gelişimine ait seslere kulak vereceğiz. Farklı bir ses olacağız. Farklı seslere ve fikirlere açık olacağız. 

Şehrimize ve eğitime ait sözü olan,lafı ve fikri olan herkesi sayfamızda yazar olmaya davet ediyoruz. Kapımız ve köşemiz herkese açık. Mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Yakında alıntı yazarlar bölümünüde ekleyip farklı sesleri ve fikirleri hizmetinize sunacağız.

Şehrimizin ve milletimizin faydasına olan, devletten ve milletimizden yana olan her fikri,düşünceyi ve faaliyeti değerli görüyor ve destekliyoruz. 15 Temmuzda milletimizin önüne barikat kurmaya çalışan hain düşüncelerin sonuna  kadar karşısında olacağız. Milli İradeyi önemsiyoruz. Millete rağmen kim birşeyler yapmaya çalışırsa karşısında oluruz. Milletimizin 15 Temmuzda ortaya koyduğu yüce tavrı sonuna kadar benimsiyoruz. Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir dünya idealine inanıyoruz.

Site hakkında düşüncelerinizi, önerilerinizi bekliyoruz. Bunları iletişim bölümünden gönderip bizimle paylaşabilirsiniz. Sitemizi sayfalarınızda paylaşırsanız kısa sürede sitemiz tüm Türkiye'de ve dünya'da tanınır.