Erzurum Müftüsü Hasan Çınar'ın Milletvekili aday adayı olmasıyla boşalan makama bu güne kadar atama yapılmadı. Görevi vekaleten İl Müftü Yardımcısı Celal Büyük Hoca yürütmektedir. Din hizmetlerinin Erzurum gibi büyükşehirde vekaleten yürütülmemesini, asaleten yürütülmesinin işlerin daha etkin yürümesi için faydalı olacağı belirtiliyor. Atamanın bayramdan önce yapılacağı belirtiliyor.

erzurum müftüsü kim ile ilgili görsel sonucu

İl Müftülüğü için Ankara'dan ve Erzurum'dan birer ilçe müftüsününde Erzurum il Müfütüsü olarak atanabileceği belirtilirken, mevcut il müftü yardımcısının da görevine asaleten devam edebileceği de belirtiliyor. 

Erzurum sayfası olarak din hizmetleri konusunda şehrimizde faydalı çalışmalara imza atacak birisinin görevlendirilmesini bekliyoruz. FETÖ operasyonları kapsamında çok sayıda imamı açığa alınan müftülüğün işlerinin daha iyi yürütülmesi için görevin artık asalete dönüşmesi gerekir. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Erzurumu ihmal etmemesi gerektiğini çok sayıda vatandaş ifade ediyor. Bizde vatandaşlarımızın haklı talebini duyuruyoruz.