Ülke genelinde bir aydan beri devam eden teyakkuz tüm kurumları endişelendiriyor. Kurumlar bu yapıdan arınmak için yoğun çalışma yapıyor. 15 Temmuz gecesi yaşanan menfur olayın ardından il genelinde yürütülen din hizmetlerini yeniden değerlendirmek, FETÖ konusunda gerekli istişarelerde bulunmak ve din hizmetleri konusunda eylem planı hazırlamak maksadıyla İl Müftülüğü tarafından Erzurum genelinde görev yapan personele yönelik olarak istişare toplantıları başlatıldı.

Erzurum il Müftülüğü konferans salonunda düzenlene ilk toplantıya il merkezinde görev yapan her kademeden personel katıldı. Söz konusu toplantı Güneş Camii Müezzini Hafız Abdullah Tutaklıoğlu'nun okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından kürsüye çıkan il müftü vekili Celal Büyük15 Temmuz akşamı yaşanan menfur olayla alakalı bir genel değerlendirmede bulunduktan sonra bundan sonraki süreçte yürütmekte olduğumuz din hizmetlerini etkinlik ve nitelik bakımından yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Bu maksatla il genelinde görev yapmakta olan bütün personelle bir araya gelip İl genelinde bundan sonraki süreçte yürütülecek olan din hizmetini istişare edeceklerini söyleyen Büyük, bu süreçte bütün bir personelin fikirlerinin kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Düzenlenecek olan toplantılar sonunda hazırlanacak olan eylem planının Diyanet İşleri Başkanlığı ile paylaşılacağı belirtildi.