Atatürk Üniversitesi son günlerde FETÖ kapsamında görevden alınan, sorgulanan, tutuklanan hocalarla gündeme gelirken şimdi yeni gündem yapılanma.

Hızla yeni yönetim oluşturuluyor. İlk önce Genel sekreter değişti. Genel Sekereterliğe Mühendislik fakültesinden çok değerli bir bilim adamı atandı. Prof Dr. Remzi Şahin hoca başarılı, sevilen-sayılan ve eğitim aşığı birisi olarak tanınıyor. Ardından Rektör yardımcıları da değişti. Şimdi de diğer alanlarda değişim konuşuluyor.

Eski Rektörün gitmeden önce birçok kakroyu dağıttığı ifade edilse de bazı değişiklikler yaşanacak gibi. Aslında bu uygulama çokta etik değil. Yeni gelen rekötrün kendi kadrosu ile çalışmasına müsade edilmeliydi.

Bu arada Milli Eğitimden başarılı bir bürokratın Rektörlüğün Özel Kalem Müdürlüğüne geçeceği belirtiliyor. İsim bizde mevcut fakat Üniversite açıklamadan bizim açıklamamız doğru olmaz diye şimdilik açıklamıyoruz. 

Şimdiden değerli bürokrata hayırlı olsun diyoruz. Milli Eğitim için önemli bir kayıp olduğunu söyleyebiliriz. Kilit görevde başarılı çalışmalarıyla tanınan bürokratın üniversitede de başarılı olacağına inanıyoruz.

Erzurumsayfası.com