SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDE MOTİVASYON EĞİTİMİ YAPILDI

Rehberlik Araştırma Merkezi uzmanlarından Muhsin Erhan, öğrencilere sınav sistemiyle ilgili bilgiler verdikten sonra öğrencilere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız; “Hayatın farklı merhalelerinde farklı sınavlardan geçiyoruz.

21-05-2018 21-05-2018

Yeni adıyla TYT/YKS olan üniversiteye geçiş sınavı da bu sınavlardan biridir. Yaşam başarımızın tek belirleyici sınavı olmamakla birlikte, en önemli, sınavı olan bu sınava hazırlık sürecinin sonlarına doğru yaklaştığımız bu günlerde daha etkin çalışılması gerekiyor.

Özellikle yıl boyu yaptığımız çalışmalarımızın sonucunda eksiğimiz olan kısımları belirleyip o eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmalar bizi başarıya biraz daha yaklaştırır” diyen İl Müdürü Yıldız, öğrencilerin sorularını yanıtladıktan sonra öğrencilere ‘motivasyonunuzu yüksek tutun, sizin başarınız bu milletin başarısı olacaktır.

Bu milletin kendini her anlamda çok iyi yetiştirmiş vatanına sadık mukaddesatına bağlı bir eliyle atalarının eline sımsıkı bağlanmış diğer eliyle gelecekteki hedefleri işaret eden doktorlara, mühendislere, avukatlara, öğretmenlere, bilim adamlarına, ilim adamlarına ihtiyaç var. İşte bu ihtiyacı giderecek olan ancak ve yalnız sizlersiniz’ diye ederek hepsine hem yaşamlarında hem de girecekleri sınavlarda muvaffakiyetler diledi.

Bugüne kadar 10 okulda yapılan seminerler ay sonuna kadar devam edilecek.