Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla başarılı çalışmalara verilen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ile ilgili bilgilendirme Semineri Erzurum Lisesi Konferans Salonunda okul müdürlerinin katılımı ile yapıldı.

MEB Strateji Geliştirme Şubesi Müdürlüğünce yapılan seminerde ele alınan hususların ilimizdeki okul müdürleriyle paylaşılması amacıyla düzenlenen toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ: “ Sözlerime başlarken hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Bugün sizlerle Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Değerlendirici Eğitimi Semineri ”nde dikkat çekilen konuları, sürecin işleyişini ele alacağız.  Kurumlarımızın bu konudaki farkındalığının artırılması ve  “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” müracaatlarının artırılması önem arz ediyor.

Bu yıl okullarımızda,  öğrenci ve öğretmenlerimiz arasında bu farkındalığı mutlaka oluşturalım. Öğrenci ve öğretmenlerimizin bu kapsamda değerlendirilebilecek çok değerli fikirlere sahip olduklarına inanıyorum. “ diyen İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ Katılımcılara teşekkür ederek seminerin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.