SONUÇLAR AÇIKLANDI. LİSTELER YAYINLANMADI

2017 yılı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme takvimi çerçevesinde bugün sözlü mülakat sonuçları açıklandı. Ancak sonuçları öğrenmek o kadar da kolay değil. Geçmiş yıllarda yayımlanan yönetici atama mülakat sonuç listeleri bu sene yayımlanmadı.

Kısa süre önce yapılan mülakat sınavı sonuçları açıklandı. Birçok ilde listeler açıklanmasına rağmen sonuçlar liste olarak görünmüyor. 

Adaylar haklı olarak "Mesela yakınımızda Ardahan'da liste yayınlandı. Peki neden Erzurum yayınlamıyor?" diyorlar. 

Sınav sonucunu öğrenmek isteyen aday siteden sadece kendi mülakat sonucunu görebiliyor.

Son yıllarda yapılan ve hızla yaygınlaşan bu uygulamaya adaylar tepkili.

Yönetici ADAYLARI Sonuçların liste halinde açıklanmasını istiyorlar.

Kimin kaç puan aldığını, hangi adayın ne kadar puan aldığını, listede kaçıncı sırada olduklarını görmek istediklerini belirten adaylar listelerin açıklanmasını bekliyorlar. 

Sözlü mülakattan düşük alan ya da aldığı puandan memnun olmayan adaylar sözlü sınava giren diğer adayların puanlarını ister istemez haklı olarak merak etmektedir. Gerek objektif gerek spekülasyonların önüne geçilmesi için yapılan mülakat sınavlarının sonuçları listeler halinde açıklanmalı ve kimin ne kadar puan aldığı görülmelidir.

 Bazı illerde MEB yetkilileri kişinin kişisel bilgileri görünmememesi için toplu liste yayınlamıyoruz diye bir gerekçe sunmuş. Ancak MEB, adayın kişisel bilgilerini gizleyerek sonuçları yayınlayabilir.

Yönetici adayları bugünden itibaren bu konuyu günlerce tartışmaya devam edecekler. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Temmuz 2017 sözlü mülakat sonuç listeleri yayınlanmalıdır.