Milli Görüş Lideri 54.Hükümetin Başbakanı, D8 İslam Birliği projesini başlatmış ve ilk toplantısını İstanbulda toplamayı başarmış, 1974-1977 arasında CHPile yaptığı koalison sırasında Ekonomik kurul başkanı iken 300 Fabrika yaparak ülkede ağır sanayi hamlesi başlatan lider Prof Dr Necmeddin Erbakan'ın anma toplantısına birçok parti lideri ve temsilcisi katıldı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Anayasa oylaması kamplaşmaların, sürtüşmelerin yoğunlaştığı bir zamanda Erbakanın anma toplantısında birlik görüntüsü verilmesi ülkemiz adına anlamlı bulundu. Toplantıya Saadet Genel Başkanı tarafından davet edilen listeden Eski meclis Başkanı olan Ak Partiyi temsilen Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İran Büyükelçisi, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin feyzioğlu da katıldı.

Konuşmaya katılan parti başkanlarına ve temsilcilerine söz hakkı verildi. Söz alan yetkililer Erbakan'ın özelliklerini ve ülkeye hizmelerini anlattı. 

Toplantı sosyal medya da büyük ilgi gördü. Yorumcular: "Yenikapıda nasıl ki bir araya  geldindiyse bu gün Erbakan Hocanın anma töreninde de biraraya gelindi. Keşke davet edilen herkes katılıp tam birlik mesajları verilseydi dünyaya. Ülkemizin kardeşliğe, birliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuldu bir dönemde bu toplantı çok önemlidir. Bazı yorumcular ise Kılıçdaroğlunun katılmasını eleştirirken birçoğu da olumlu buldu. Erbakan Türkiyede herkesin lideri. Herkesle biraraya gelmiş.Herkesle konuşmuş. Hiç kimseyi dışlamamış bir lider. Hatta 1974'te CHPile koalisyon yapıp 300 fabrika temeli atmış. İmam Hatipleri liseye bu dönemde çevrimiş. Hatta 1974 Kıbrıs Barış Harekatını CHP kolalisyonu döneminde yapmış" dediler.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Eski meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Recai Kutan'ın elini öptü.

Programa davet edilenler

Davet edilenler listesinin tamamı:
Cumhurbaşkanı: Recep Tayyip Erdoğan,
11. Cumhurbaşkanı: Abdullah Gül
Başbakan: Binali Yıldırım
CHP Genel Başkanı: Kemal Kılıçdaroğlu
MHP Genel Başkanı: Devlet Bahçeli
BBP Genel Başkanı: Mustafa Destici
Meclis Dışı Partilerin: Genel Başkanları
TOBB Başkanı: Rifat Hisarcıklıoğlu
Türkiye Barolar Birliği Başkanı: Metin Feyzioğlu
Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanı: Mahmut Arslan
MEMURSEN Konfederasyonu Genel Başkanı: Ali Yalçın,
TÜRK İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı: Ergun Atalay,
Filistin, Pakistan, Afganistan, İran başta olmak üzere İslam Ülkelerinin Büyükelçileri
MİLKO Başkanları, STK ve SENDİKA başkanları vb. 500 Kişilik bir liste.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Toplantının sonunda Erbakan'ın "davam" adlı kitabı davetlilere dağıtıldı.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, yazı