Emine Şenlikoğlu: Gerçek tesettürlüyü muhafazakarlar istemiyor


Türkiye'de başörtüsü mücadelesi veren isimlerden biri olan Emine Şenlikoğlu, bir dergiye verdiği röportajda muhafazakar kesime "tesettür" konusunda eleştirilerde bulundu.

"Gerçek tesettürlüyü muhafazakarlar istemiyor" diyen Şenlikoğlu, "Doğru tesettürlüler ekranlarda ve sayfalarda yok" diyerek muhafazakar medyayı da eleştirdi.

Başörtü mücadelesinin önemli isimlerinden biri olan Emine Şenlikoğlu, bir dergiye verdiği röportajda çarpıcı ifadelerde bulundu.

Şenlikoğlu'nun röportajından öne çıkan başlıklar:

DOĞRU TESETTÜRLÜLER EKRANA ÇIKARILMIYOR!
İslami kesim bile tam tesettürden hoşlanmıyor" diyen Emine Şenlikoğlu, muhafazakar medyanın çarşaflı kadınları ekrana çıkarmamasını ya da gazete sayfalarında yer vermemesini de şöyle eleştirdi: "Doğru tesettürlüler ekranda veya gazete sayfalarında yok. Varsa da tek tük...

"MODA OLMUŞ BİR KUMAŞI ALIR GİYERİM"
Birçok Müslüman gizli şirk ehlidir. Görünürde Müslümandır, ama asla Allah’ın istediği tesettürden hoşlanmaz. Bazıları da şık giyinmeyi tesettür gibi görmüyor, bu da yanlış. Tesettür için rüküş giyinmesi mi lazım?

Tesettürde renk olmaz diyenlere karşı çıkmak için çarşaf giydim. İslam ’da her renk vardır... Moda olmuş bir kumaşı veya rengi alır giyerim.

ERKEĞİN DE TESETTÜRÜ VAR
Asıl erkekler dandik giyiniyor. Erkek de dar giyinemez. Erkeğin gömleği basenini neden örtmüyor? Örtmesi lazım. Dar pantolon giymenin âlemi ne? Erkeğe haramdır dar pantolon giymek.

TESETTÜRLÜ KIZLARA TALİP DEĞİLLER
Erkekler tam tesettürlü kızlara talip olmuyor. Gidiyor nerede süslü püslü tam işvesi ve cilvesi, makyajı ve estetiği yerinde kız varsa ona talip oluyor. Tam tesettürlü kızlara talip olan erkekler gözümde kahraman artık... Erkekler kadınları dandik tesettüre itiyor.