e-Devlet, miras sorgulama hizmetinden sonra yeni bir hizmet ağı geliştirdi. Maliye Bakanlığı tarafından sunulan veriler sayesinde2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen ve 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personeller maaş bordrolarına erişim sağlayabiliyorlar.

e-Devlet kapsamında sunulan e-bordo sorgulama hizmeti, devlet memurları ve sözleşmeli olarak çalışan bir kısım personelin yararlanabilmesi için son derece başarılı bir hizmet. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar bankalar ve diğer kurumlarla olan ekonomik ilişkilerini sürdürebilme, gelir düzeylerini resmi bir şekilde sunabilme olanağına sahip oluyorlar. Bu sayede süreç daha da kolaylaşıyor ve pratik bir görünüm kazanıyor.

mali.jpg?r=654963bc4fcdcba60e5478fb6c3b1f2e

e-Devlet maaş sorgulama

Devlet memurları ve sözleşmeli bir kısım personelin yararlandığı e-Devlet maaş sorgulama hizmeti son derece pratik adımlardan oluşuyor. Bu işlemi bilgisayarınızla internete erişebileceğiniz herhangi bir konumdan dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcıların maaş bordolarına ulaşabilmeleri için TC kimlik numaraları ve e-Devlet şifrelerini kullanabilmeleri yeterli.

Maaş bordrosu sorgulama, e-Devlet muhasebat, e-Devlet maaş bordrosu, memur maaşları 2018 vb. işlemleriniz için tek tıkla maaş görüntüleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Şu an için sınırlı sayıda çalışanın yararlanabildiği bu sistem, Maliye Bakanlığı veri tabanında yer alan bilgilerle sağlanıyor. Maaş bordrosu görüntüleme sayfası her ayın 14'ünde yeni verilerle güncellenerek kullanıcıların ekranlarına yansıyor.

e-Devletten maaş bordrosu nasıl alınır?

e-Bordro sorgulama hizmetine ulaşabilmek için öncelikle buraya tıklayın. Sonrasında e-Bordro sorgulama başlığı altından yıl ve ay seçeneklerine tıklayarak görüntülemek istediğiniz yıl ve ay tarihlerini seçin. Sayfanın altında yer alan ''Sorgula'' kutucuğuna tıklayın. Yukarıda belirtilen kapsama dahil bir çalışan olduğunuz takdirde maaş bordronuza ulaşabilir, seçtiğiniz ayın verilerini inceleyebilirsiniz. İlk aşama sorgulama ekranı, ikinci aşama bordro listesi ve üçüncü aşama bordo detayından oluşuyor.