Habertürk gazetesinde yer alan habere göre, konuyla ilgili birçok yanlış anlamanın olduğu savunulan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Pil değişim fiyatlarında indirime gideceğini açıklayan şirket, pil durumunun iyi olup olmadığını da yazılımla gösterecek.

Web sitesinden yaptığı açıklamayla pil konusunu kötü yönettiğini kabul eden teknoloji devi, müşterilerinin "sadakatini idrak etmek ve Apple'ın niyetinin kötü olduğunu düşünen herkesin güvenini yeniden kazanmak için" bir dizi değişiklik yapacağını söyledi.

Kısa süre önce yeni telefonu iPhone X'in 6.099 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunan şirket, ABD için iPhone 6 ve sonrası modellerin pil değişim fiyatını 70 dolardan 29 dolara indireceğini belirtti.

Apple, ayrıca iOS işletim sistemini de iPhone pilinin sağlık durumunu gösterecek şekilde güncelleyecek. Böylece kullanıcılar pilin telefon performansını etkilediğini görebilecekler.

Apple müşterilerinden özür diledi

iPhone 6s

"ÖZÜR DİLİYORUZ, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTIK"
Açıklama şöyle:

"Biliyoruz ki bazılarınız Apple'ın sizi hayalkırıklığına uğrattığını düşünüyor. Özür diliyoruz. Bu konuyla ilgili bir çok yanlış anlama var, bu nedenle konuyu açıklığa kavuşturmak ve yaptığımız bazı değişiklikler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Her şeyden önce, biz yaptığımız güncellemeler ile herhangi bir Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürecek bir şey yapmadık ve asla yapmayacağız.

En büyük amacımız her zaman müşterilerimizin sevdiği ürünleri yaratmak ve iPhone'ları olabildiğince uzun süre kullanılabilecek şekilde üretmektir."

Apple müşterilerinden özür diledi

iPhone SE

"İNDİRİMLİ BATARYA SATACAĞIZ"
Batarya değişimlerinde 50 dolarlık indirim yapılacağını açıklayan Apple, batarya değişim fiyatının 79 dolardan 29 dolara indirileceğini belirtti.

"YANLIŞ ANLAŞILDIK"
Kullanım ömrünü kısaltmak için bir şey yapmadıklarını, yanlış anlaşıldıklarını iddia eden Apple şirketi, ayrıca, 2018'de, kullanıcıların bataryaların durumunu daha iyi takip etmeleri için işletim sisteminde güncelleme yapılacağını duyurdu.

Kaynak: Habertürk