Çarşamba günleri ilgiyle takip edilen Diriliş Ertuğrul'un 67. bölümünde Ertuğrul'un başı belaya giriyor. Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde Ertuğrul'un sultanın casusu olduğu bilgisi damga vuruyor. Peki bu bilgi doğru mu? Casusu yok etmek için neler yapmayı planlıyorlar? Hepsi Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde...

30 Kasım 2016 Çarşamba günü ekranlara gelecek olan Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde; Obaya gelen Gündüz'ü gören Hayme Hatun ve Oba halkı şehitlerin olmasıyla yine huzurluk başlayacak. Esir olan Halime Hatun ve Aslıhan Hatun bu bölümde kurtarılacak. Ertuğrul Bey çok geçmeden Halime Hatun ve Aslıhan Hatunu kaçıranların peşine düşer. Ertuğrul Bey tektir ve savaş sırasında esir alacakları an Aliyar Bey yardıma gelecek ve Ertuğrul Bey'le birlikte Halime Hatun ve Aslıhan Hatunu kurtaracak. Pusu kurarken pusuya düşen Alpler ise zor durumdadır. Ağır yaralanan Alp ölüm ile burun buruna geliyor. Sultan'ın casusunun Ertuğrul olduğunu öğrenene Simon yeni planını devreye sokacak ve bu sefer amacı Ertuğrul Bey'i yok etmek üzerine olacak.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 67.BÖLÜM FRAGMANI;


Diriliş 'Ertuğrul' 67.Bölüm Fragmanı paylaşan: guncelvideolarizle

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 67. BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümünde küçük bir çocuğun öldürülmesinin ardından herkes yasa boğuluyor. Obanın hem içindeki hem de dışındaki düşmanlar huzur vermiyor. Çalışmaya gelen hatunları eşkıya basıyor, bunun üzerine Ertuğrul hepsinin cezasını vermek üzere hazırlanıyor. Sultanın casusunun Ertuğrul olduğu öğreniliyor, iki oba arasındaki savaş başlamak üzere... Ertuğrul düşmanların ciğerini sökeceğini söylüyor.

gercek-tarihte-gunduz-bey-ne-zaman-olecek-resimleri

Trt 1 ekranlarının sevilen dizisi bir tarih fırtınası Diriliş Ertuğrul  dizisinde yine şok bir yaralanma daha oldu. Diriliş ERtuğrul dizisinin 23 kasım çarşamba akşamı ekranlara gelen 67. bölümünde Eşkiya’nın saldırısı ile Ertuğrul Beyin oğlu Gündüz Bey yaralandı. Diriliş Ertuğrul dizisinin 68. bölüm fragmanında ise Gündüz Beyin öldüğü mesajı verildi. Diriliş Ertuğrul dizisinde tarihte var olan bir gerçeklik değiştirilmedi; danışman tarihçilerde tarihin farklı yansıtılmasına izin vermeyecektir. Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündüz Bey ne zaman ölmüştür sorusuna gelecek olursak Gündüz Beyin ölümünü tarih kitapları Koyunhisar Savaşı olarak yazar ve bu tüm tarih kitaplarında ortaktır. 

diriliş 67.bölümde neler olacak ile ilgili görsel sonucu

Yeni bölümde; Yaşanan baskının ardından olay yerine gelen Ertuğrul Bey, oğlu Gündüz’ü ağır yaralı olarak bulmuştur. Yediği ok sonucunda yaralanan Gündüz’ün akıbeti ne olacak? Bir yanda Gündüz’ün acısı, diğer yanda Halime ve Aslıhan’ın eşkıyanın elinde olması Ertuğrul Bey’in hangi zor ve tehlikeli adımları atmasına vesile olacak? Simon ve Selçuklu Sarayındaki casusun gizli görüşmesini izleyen Kayı alpları Philip ve adamlarının pususuna düşmüşlerdir. Alplar bu pusudan kurtulmaya çalışırken hangi bedeli ödeyeceklerdir? Öte yandan gizli görüşmenin takip edilmesini fark eden sadettin köpek, Simon’un bu zafiyeti karşısında ne yapacak?

diriliş 67.bölümde neler olacak ile ilgili görsel sonucu

Ural’ın kurduğu planın işlemeye başlamasıyla Halime ve Aslıhan, eşkıyanın eline esir düşmüştür. Bu gelişme karşısında Candar Bey ve Çavdaroğlu Obasının atacağı adım ne olacak? Ural ise kendini bu işten nasıl sıyıracak? Eşkıyaların baskın haberini Petrus’tan öğrenen Simon ise bu gelişmeyi kendi çıkarı için nasıl kullanacak? Simon, gizli buluşmanın ortaya çıkmasının ardından Sadettin Köpek karşısında zor duruma düşmüştür. Hangi adımı atarak bu zafiyetini giderecek? Bunun yanında ta en baştan beri Kayıları ve Çavdarları birbirine kırdırmaya çalışan Simon’un, bu amacını gerçekleştirme uğruna yapacağı büyük hamle ne olacak?

diriliş 67.bölümde neler olacak ile ilgili görsel sonucu

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 66. SON BÖLÜM ÖZETİ

Diriliş Ertuğrul'un 66. son bölümünde neler yaşandı?

Kılıçların Parıldadığı An…

Kayıların ve Çavdarların ortak kilimhane konusunda anlaşmasının ardından Hanlı Pazarda kilimhane yeri için Simon ile görüşmeye gidilmiştir. Ancak yaşanan gelişmelerin ardından kılıçların çekilmesiyle süreç başka bir hal almıştır. Çekilen kılıçlar kınlarına kanlı mı girecek, yoksa kansız mı?
 
Riskli Ortaklığın Bilinmez Akıbeti…

Ertuğrul Bey’in Candar Bey’in teklifini Ural’a rağmen kabul etmesinin ardından oluşan durum hangi olaylara gebe olacak? Ortaklığa baştan beri karşı olan Ural’ın bu yeni durum karşısında atacağı adım ne? Bütün bunlar yaşanırken Candar Bey’in Ural’ın işlerini Aliyar’a vermesi, Ural ile Aliyar arasında nasıl bir gerilim yaratacak?
 
İki ihtimalin Gizemi…

Uğradığı baskının ardından yaralı kurtulan Turgut Alp’ın beklenmeyen tepkisi herkeste şok etkisi yaratmıştır. Son baskının ardından yaşadığı tüm sıkıntıların sebebini Ertuğrul Bey’in aldığı kararlara bağlayan Turgut’un bu durumundan istifade etmeye çalışan Simon, ne tür bir oyun içindedir? Turgut’un hayatta kalmasını sağlayan Maria ile Turgut’un ilişkisinde ne tür gelişmeler olacak? Bütün bunlar olurken Bamsı’yla tekme tokat kavga eden Turgut’un Ertuğrul’la ilk karşılaşmasında neler yaşanacak?
 

diriliş 67.bölümde neler olacak ile ilgili görsel sonucu
Yiğidin başından bela eksik olmaz…

Artık birlikte iş yapmak zorunda olan Kayı ve Çavdar kadınlarının bu ortaklığa tepkileri nasıl olacak? Her şeyin iyi olduğu düşünülürken Kayı kadınlarını bekleyen tehlike ne? Sultan’ın bölgedeki gözü olan Ertuğrul Bey’in dünyasını yıkacak olan şok gelişme ne olacak?

Yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı,yönetmenliğini Metin Günay'ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan,Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan'ın paylaştığı Diriliş Ertuğrul Çarşamba akşamları TRT 1'de.