Diriliş Ertuğrul yeni bölüm yayınlandı.

TRT 1 ekranında yayınlanan reyting rekorttmeni dizi Diriliş Ertuğrul'da bu hafta Vasilius’un desteğiyle Aliyar ve Ural’a büyük tuzak kuran Batuhan, tam hedefine ulaşacakken Ertuğrul ve alplarının yetişmesiyle durum tersine dönmüştür. Aliyar'ı cenk meydanından ağır yaralı olarak kurtaran Ertuğrul Bey, Vasilius'un hain emellerini öğrenince deliye dönecektir. Ural kardeşinin ağır yaralı olmasını fırsat bilip iki obayı birbirine düşürmek için elinden geleni yapacaktır. 

Yeni bölümde süpriz olaylar var.

Ural'ın en yakın adamı olarak Batuhan karakterini canlandıran ve daha sonradan araları bozulan ve düşman olan Osman Albayrak diziye veda etti. Asıl merak edilen soru ise Bamsı öldü mü? Geçtiğimiz bölümde yaşanan zindan kavgası büyük keyifle izlenirken TEO ve Bamsı arasında yeni bölümde yaşananlarda geceye damgasını vurdu. Fakat yaşanan bu kavganın ardından herkes Bamsı'nın obaya dönmesini beklerken şok bir gelişme yaşandı. Vasilyus'un Bamsı Alpi öldürmek için görevlendirdiği Teo, amacına ulaştı. Hançeriyle Bamsı Alpi yere düşürdü. Dizinin sona ermesi ile beraber sosyal medyada Bamsı Alp'in başına gelenler geceye damgasını vurdu. Komutan Vasilyus'un ''Bamsı bana lazım olacak'' sözleri onun ölmeyeceğini akıllara getiriyor.

İşte Bamsı hakkında yapılan yorumlardan bazıları;

-Bizde kefere kesip gezmeyi bilirdük bir sevda ateşine kapıldık çok sevdik ölümü göze alacu kadar çok sevdik .

-Şu aşk denilen hastalık, "allahun ayusu" Bamsı'yı bile diz çöktürdü, kendini teslim ettirdiyse korkmakta haklıyız demektir.

- Bamsı gardaşım bizi bırakacanmı şimdi...

 

Diriliş Ertuğrul 80. Bölüm Fragmanı Diriliş Ertuğrul 15 Mart 2017 Fragmanı  izleyin.

iZLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ FRAGMANI TIKLAYINIZ

DİRİLİŞ ERTUĞRUL YENİ BÖLÜMDE NE OLACAK?

Yeni Bölüm 15 Mart 2017'de sitemizde tüm özeti ve yeni bölüm fragmanları yer alacak.

Yeni Bölümde:

Bizanslıdan bıçağı yiyen Bamsı alp ölcek mi?

Ural beyliği alabilecek mi?

Ertuğrul Vasilyusla karşılaşınca neler olacak?

Ertuğrul Vasilyusa şerefini nasıl kazandıracak?

Hepsi haftaya...

Diriliş Ertuğrul 80. bölüm fragmanı yayınlandı- Tıkla Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı izle

 

Diriliş Ertuğrul 7.bölümünde neler yaşandı?

Bamsı hapisten kurtuldu

Aslıhan ölmekten kurtuldu

Ural beylik için yeni planlar yaptı

Ertuğrulun en önemli alpi Bamsı ölümle yüz yüze kaldı

Diriliş Ertuğrul Bamsi yani Nurettin Sönmez kimdir?

Bamsı Beyrek karakterini canlandıran Nurettin Sönmez İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Diyolog İletişim Oyunculuk Okulu ile Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü üzerine eğitim gören bir kişi olarak adı geçmektedir. 1.85 boyunda ve 80 kilo ağırlığında olan Nurettin Sönmez Mavi Kelebekler, Akşam Güneşi, Kıvılcım Sevgili, Doktor, Osmanlı Kıyam ve Osmanlı'da Derin Devlet gibi yapımlarda sergilemiş olduğu birçok oyunculuk başarısıyla adından çokça söz ettirmiştir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Yaptıkları oyunlarla Ural'ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul'un büyük oyununda kaybetmişlerdir. Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural'ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır. Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir. Aslıhan, Batuhan tarafından saldırıya uğramıştır. Evleneceği kadının kaçırıldığını duyan Emir Saadettin deliye dönmüştür. Fakat Aslıhan bulununca Emir Saadettin oldukça rahatlamıştır. Vasilius'un gün geçtikçe artan duygusal yönelimlerine karşı kalede sıkışıp kalan ve son bölümde evleneceğini söyleyen Helena'nın akıbeti ne olacağı Vasiliusla yeni bölümde evlenip evlenmeyeceği ise büyük merak konusu olmuştur.