Diriliş Ertuğrul 79. yeni bölüm fragmanı ile önümüzdeki hafta dizide yaşanacaklara ilişkin mesajlar verildi.

Yaptıkları oyunlarla Ural'ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul'un büyük oyununda kaybetmişlerdir.

Diriliş Ertuğrul izleyicileri adalet anlayışıyla Ertuğrul Bey'in en önemli dostu olmayı başaran Aliyar Bey'in 78. bölümdeki son sahneden sonra yeni bölümde durumunun ne olacağını merakla bekliyor.

Diriliş Ertuğrul bu akşamki bölümünde yine etkileyici olaylar vardı. Bir önceki bölümde bilindiği gibi her ne kadar Ural'ın hayatı bağışlansa da TRT 1 ekranlarında beklenen adalet Aliyar beyin obaya bey olmasıyla tecelli etti.

Bu hafta yayınlanacak dizinin yeni bölümünde acaba hangi gelişmeler yaşanacak? Diriliş Ertuğrul son bölümde tekfurun ölümünden aklanmasıyla serbest kalan Ural, Ertuğrul'un istediği kısastan nasıl kurtulmuştu bu kısım seyircilerin kafasında soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Diriliş Ertuğrul son bölüm fragmanında Kadı sulh yapılabileceğini söyleyince Ertuğrul bu teklifi kabul ediyor ancak bir şart koşuyor. Aliyar Bey Candarlara bey oluyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 79. BÖLÜM FRAGMANI İZLE

Bundan sonra iki oba arasında sulh sağlanacağı beklenirken Diriliş Ertuğrul yeni bölüm gelişmelerinde artık Ertuğrul'un Bizans'la olan mücadelesi merak ediliyor. Diriliş Ertuğrul 1 Mart gelişmelerinde artık Kayılar yönünü Bizans'a çevirecek mi?

Diriliş Ertuğrul'un 78. Bölümünde yaşanan en önemli gelişme Aslıhan Hatun'u mezarlıkta kaçıran Batuhan'ın Aliyar Bey, Ural ve Kutluca'ya kurduğu tuzaktı. Bu tuzakta hain alplerin oyununa gelen Aliyar Bey cenk sırasında yaralanmış ve son sahnede Ertuğrul Bey'in feryadı duyulmuştu. Ural'ın kardeşinin ölümüne bile sevineceğini jest ve mimikleriyle ortaya koyduğu son bölümde Ertuğrul bey son anda hançeriyle Batuhan'ı Aliyar Bey'e kılıcını saplamak üzereyken öldürmüş gibi bir sahne var.

diriliş 79 aliyar öldümü ile ilgili görsel sonucu

 

Her hafta ekranlara yeni maceralar ile gelen Diriliş Ertuğrul 79. bölüm fragmanı ile yayında. 1 Mart 2017 Çarşamba günü yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul 79. Bölümün ilk fragmanı ve özet bilgileri için takipte kalın. Bu topraklarda sulh için cenk kaçınılmazdır... Vasilyus bir oyun peşindedir... Ural artık bey olmak için tüm gücünü ortaya koyar... Peki Aliyar bey öldü mü yoksa yaşayacak mı? Diriliş fragmanında bu konuya dair herhangi bir ipucu da verilmedi...

Oyuna karşı Oyun
Yaptıkları oyunlarla Ural'ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul'un büyük oyununda kaybetmişlerdir. Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural'ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır. Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir. Peki şimdi, çıkarı zedelenen, Ural'ın bey olması için iki adamını bile gözünü kırpmadan harcayan Vasilius'un hamlesi ne olacaktır? Sadettin Köpek nasıl bir yöntem izleyecektir?

Gerçek tarihimizde ALİYAR'ın biroğlu olacak İsmine yaman konulacak ve Candaroğullarını kuracak. Dolayısıyla burada ölmeyecek. Filim tarihi gerçeklere uygun hazırlandığına göre Aliyar'ın ölmemesi gerekiyor.

 diriliş 79 aliyar öldümü ile ilgili görsel sonucu

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'A BİR YENİ OYUNCU DAHA!

Diriliş Ertuğrul'un dün akşam yayınlanan yeni bölümünde zindanda yapılan müthiş kavga damgasını vurdu.

Diziye yeni katılan ve henüz dizideki karakteri belli olmayan zindana atılmış bir kişi ile Bamsı arasında heyecan dolu bir kavga yaşandı. Öte yandan diziye katılan yeni oyuncunun kim olduğu da merak konusu oldu.

Yeni bölüm fragmanında ise Bamsı'nın görüntüleri öleceği söylentilerine neden oldu. Yeni bölüm fragmanının

sonlarında Bamsı'nın bir şekilde bu mahkumluktan kurtulduğu ve dışarı çıktığı gözükmekte.Tahminlere göre

Bamsı'nın zindanda kavga ettiği kişi tarafından hayatı kurtarılacak!