TRT 1 ekranında yayınlanan fenomen dizi Diriliş Ertuğrul'da bu hafta Kayı Boyu ve Tekfur arasında yeni bir savaş başlatmak isteyen Vasilyus arzusunu gerçekleştiremeyecektir.


Ertuğrul yaşananların ardından düşmana daha yayını germeden cezasını keseceğini sözleriyle belirtir. Diriliş Ertuğrul 74. yeni bölüm ile bu akşam ekrana gelecek.

Dirili%C5%9F+Ertu%C4%9Frul+yeni+75.+b%C3%B6l%C3%BCm+fragman%C4%B1+son+b%C3%B6l%C3%BCm+TRT+1%E2%80%99de

Diriliş Ertuğrul yeni bölümleri ile Çarşamba akşamları TRT 1 ekranında yayınlanmaya devam ediyor. Bu hafta 74. yeni bölüm ile ekrana gelecek olan Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul'un hanına tekfuru öldürmek isteyen Vasilysus Bizans ve Türkler arasında yeni bir savaş başlatma gayesi içerisindedir. Amaçlarına ulaşmak isterken türlü oyunlar kuran Vasilyus'a Ertuğrul'un cevabı çok sert olacaktır. 

Türlü oyunlara karşı göğüs geren, kurulan tuzağı tersine çeviren ve nihayet tekfurun kızını kurtararak kaleden sağ çıkmayı başaran Ertuğrul Bey ve alpları Tekfur’la dostluk ilişkisi kurmuşlardır.

Fakat hain emelleriyle bu oyunu bozmak isteyen Vasilius boş durmayacaktır. Şimdiki planı Ertuğrul’un hanında Tekfur’u öldürterek Ertuğrul’u zor durumda bırakmak ve Türklerle Bizans arasında savaş başlatmaktır. Peki, Vasilius bu planında başarıya ulaşacak mıdır?
Aslıhan’a ilgisi olan Sadettin Köpek, Ural’ın da desteğiyle Candar Bey’den Aslıhan’ı istemiştir. Bu teklife Candar Bey ne diyecektir? Önceki bölümlerde babasına mutlak itaat sözü veren Aslıhan, Saadettin Köpek ile evliliğe olumlu yaklaşacak mıdır? Bu meselede Aliyar’ın tutumu ne olacaktır?
Daha önce Çolpan’la birlikte Toktamış Bey’i öldüren Aybüke, Kutluca tarafından sorguya çekilmiş, bu tehlikeli durum Çolpan’a yansıtılınca Çolpan hemen harekete geçerek acımadan Aybüke’yi öldürmüştür.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve gece

Gün geçtikçe Çavdar Obasında gördüğü kirli işlerden rahatsız olan Kutluca nasıl bir tavır içinde olacaktır? Bu ölümün bir cinayet olduğunu öğrenebilecek midir? Öğrenirse nasıl bir tutum içinde olacaktır?