Cep telefonları sağlığımızı büyük riske atıyor. Özellikle cep telefonlarını taşırken sağlığımızı büyük riske atıyoruz. Bu nedenlerden dolayı cep telefonu taşırken ve kullanırken çok dikkat edilmesi gerekiyor. 

İşte telefonunuzu asla koymamanız gereken yerler...

Arka cepte taşıma

Arka cepte telefon taşıyanlar, sürekli karın ağrısı şikâyetiyle karşı karşıya kalıyorsanız bu durumun tesadüf olmadığını bilmeniz gerektiğini düşündük.  Sürekli bacak ağrısı, karın ağrısı cep telefonlarınızı arka cebinizde taşımanızdan kaynaklanıyor olabilir.

Sutyen içinde telefon taşımak

Yapılan araştırmalar sonucunda sutyen içinde telefon taşımanın meme kanseri riskini de beraberinde getirdiği ortaya çıkmıştır.

Ön cepte telefon taşıma

Çanta bulundurmayan kişiler genellikle cep telefonlarını ön veya arka ceplerinde taşımayı tercih ediyorlar. Ancak ön cepte taşınan telefonların yaydığı elektromanyetik radyasyon sperm miktarının ve veriminin olumsuz yönde etkilenmesine neden oluyor.

Şarjda bekletmek

Yapılan en büyük hata cep telefonlarını bütün gece boyunca şarjda bekletmektir. Bu hata batarya ömrünü azaltmanın yanı sıra  yanınızda şarjda takııp uyumak ya da kullanmak elektromanyetik radyasyona maruz kalmanıza neden olur.