Dijital kameralar, Samsung için her zaman önemli bir ürün grubu olmuştur. Ancak görünüşe göre bu önem, artık söz konusu değil.

Habere göre gizli bir kimlikle konuşan Samsung yetkilisi, “Artık dijital kamera üretmeyeceğiz ve satmayacağız. Ancak çalışmalarımıza devam etmek için farklı bir kamera kategorisi oluşturacağız.” şeklinde konuştu. Görünüşe göre firma artık dijital kamera üretmeyecek ancak kamera pazarından da çekilmeyecek. Yeni bir kategori ile yoluna devam edecek.

Samsung, geçmişte kamera pazarından çıkacağını ya da şu anki dijital kameralarıyla işinin bittiğini reddetmiş olsa da bunun da aksini kanıtlayan bulgular var. Bunlar firmanın kameralarının bir kısmının üretimini durdurması ve bazı pazarlardan çekilmesi olarak göze çarpıyor.

Samsung Artık Dijital Kamera Üretmeyecek!

Raporda ayrıca, “Samsung, akıllı telefon kameralarının güçlü bir şekilde büyümesiyle giriş seviyesindeki rekabet gücünü kaybetti. Canon ve Nikon gibi 100 yıllık geçmişi olan büyük isimler bile büyük pazarda zorlanıyorken, Samsung’un pazardan ayrılmaktan başka seçeneği yok gibi görünüyor.” ifadelerine yer verildi.

Açıkçası Samsung'un son yıllarda attığı adımlara baktığımızda genellikle eskimeye yüz tutmuş teknolojilerden uzaklaştığını ve geleceğe yön vermesi beklenen teknolojilere yönelik çalışmalar gerçekleştirdiğini görüyoruz. Bu karar özellikle Samsung'un yenilikçi davranarak gelecekte de hayatımızın bir parçası olması için oldukça önemli bir adım.