Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için 1. Dönem destekleme ve yetiştirme kursları 10 Eylül 2018 tarihinde başlatılmıştı.

Öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları için 16 Eylül 2018 tarihine kadar zaman var. EBA kurs modülü üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Kadrolu veya sözleşmeli öğretmen başvurularının alınması ile Ücretli öğretmen başvurularının İl veya İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerince onaylanması işlemleri 16 Eylül 2018’de son!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK e-Kılavuzu takvimi kapsamında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için öğretmen başvuruları her dönem için ayrı ayrı alınacak. 1. Dönem, 2. Dönem ve yaz dönemi olmak üzere üç dönem için başvurular açılacak.

Öğretmen başvurularına detaylar! Kurslarda görev almak isteyen kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler, MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 Nolu Kararı çerçevesinde, atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

EBA ücretli öğretmen kurs başvuruları nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanlığının açacağı Destekleme ve yetiştirme kurslarında DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları halinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 Nolu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

2018-2019 eğitim öğretim yılı için DYK’lara başvuracak öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il veya ilçe komisyonuna ulaştırmaları gerekecek.EBA DYK Kurs başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ. MEB destekleme ve yetiştirme kursları e-Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Destekleme Kursları Öğretmen Başvuruları Son Günü MEB 2018-2019