Ayaklarınızı duvara kaldırın
Sırtınızın altına yastık koyarak ayaklarınızı duvara doğru kaldırın. Topuklarınızın ve dizlerinizin aynı hizada olmasına dikkat edin. İki dakika bu şekilde kalın. Daha sonra bir sağa bir sola olmak üzere bacaklarınızı hareket ettirin.

Yüz üstü yatın
Midenizin üzerine bir yastık koyun ve ellerinizi sırtınızda birleştirin. Derin bir nefes alarak arkaya doğru eğilin ve ayaklarınızı tutmayı deneyin. Bu hareketi yaparken ellerinizin sırtınızda kalması önemli. 5-10 kere tekrar ettikten sonra rahatlamak için ellerinizi indirebilirsiniz.

Bacaklarınızı açın
Önünüze bir yastık alın ve bacaklarınızı açarak oturun. Bacaklarınızı gerin ve derin bir nefes alın. Yavaş yavaş aldığınız nefesi verirken başınızı yastığa koyun ve ellerinizi ileri doğru uzatın.

Bağdaş kurun
Sırtınıza bir yastık koyun ve geriye doğru uzandıktan sonra bağdaş kurmayı deneyin. Avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde iki yanınıza koyun ve derin derin nefes alın.

Vücudunuzun açısını değiştirin
Sırt üstü yatarken önce kalçalarınızla birlikte bacaklarınızı sağa doğru yatırın. 1 dakika boyunca böyle kaldıktan sonra aynı hareketi sola doğru uygulayın ve 1dakika da bu şekilde kalın.