Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) yıllardır basın açıklamaları ve toplantılarda yüksek sesle söylüyordu. Şimdi aynı teşhisi Cumhurbaşkanı koydu. "Eğitim Sistemi millileştirilmelidir."dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni dönemdeki hedeflerden birinin eğitim sisteminin millileştirilmesi olduğunu ifade ederek, "Milli eğitim sistemimiz hem millilik, hem de eğitim ve öğretim boyutuyla ideal hale gelmeden hiçbir meseleyi çözemeyiz" dedi.

Bursa'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, 1,1 milyar liraya mal olan 161 tesisin toplu açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka hitap etti.

Milli eğitimi ideal hale getireceklerini, yeni dönemdeki hedeflerinin bu olduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık yeni nesillere tarihimizi, kültürümüzü, medeniyetimizi bu hakikatler ışığında öğretmeli, eğitim vermeliyiz. Milli Eğitim Bakanımız burada, müfredat ona göre hazırlanıyor. Gençliğimizi yetiştireceğiz. Adı milli. Milli eğitim sistemimiz hem millilik, hem de eğitim ve öğretim boyutuyla ideal hale gelmeden hiçbir meseleyi çözemeyiz. Yeni dönemde önceliğimiz inşallah bu olacaktır"