İşte Doğal Yollardan Boy Uzatmanın Yolları;

Basketbol oynayın: Yapılan bazı araştırmalar sonucunda basketbolün boy uzatmada oldukça etkili bir aktivite olduğu gözlemlenmiştir. Dolaysıyla sadece boy uzatmada değil aynı zamanda genel sağlığın korunmasında da oldukça önemli rol alan bu harika sporun denenmesinde büyük faydalar bulunmaktadır. Nitekim günümüzde basketbol sporuyla uğraşanların boyları diğer bireylere kıyasla çok daha uzundur. Bunun ana nedenlerinden biri bu bireylerin basketbol sporuyla uzun yıllardan beri uğraşmış olmasıdır. Dolaysıyla uzmanlar boy uzatmanın en mükemmel yollarından biri olarak basketbol sporunu tavsiye etmektedirler.

basketbol ile ilgili görsel sonucu

Dengeli beslenme: Boy uzatmada en etkili olan bir diğer uygulama ise hiç kuşkuşuz ki dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığıdır. Zira yapılan bazı araştırmalara göre dengeli beslenenlerin daha sağlıklı olabildiği gibi aynı zamanda daha uzun boya sahip olduğu gözlemlenmiştir.

dengeli beslenme ile ilgili görsel sonucu

 

Kaliteli Uyku: Boy uzatmanın en doğal yollarından biri de çocukluk dönemlerinden itibaren bireylerin kaliteli uyku alma alışkanlığına sahip olmasıdır. Dolaysıyla genel sağlığın korunması açısından da oldukça önemli olan kaliteli uyku yaşamın ilk yıllarından ergenlik dönemlerine kadar boy uzatmanın en doğal yolları arasında görülmüştür.

kaliteli uyku ile ilgili görsel sonucu

Günlük egzersiz yapılması: Çocukluk dönemlerinden başlanılarak günlük egzersizlerin bir alışkanlık haline getirilmesi de boy uzatmanın en doğal yolları arasında görülmüştür. Zira uzun boylu bireylerin çocukluk dönemlerine bakıldığında günlük olarak egzersiz programlarını harfiyen yerine getirdiklerini fark edersiniz.

Görüldüğü üzere doğal yollardan boy nasıl uzatılır sorusunun cevapları oldukça fazladır. Sizler de çocuğunuzun ilerki yaşlarda daha uzun bir boya sahip olmasını isterseniz yukarıdaki doğal yolları uygulayabilirsiniz. Makalemizde doğal yollardan boy nasıl uzatılır konusu hakkında bilgiler sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir.

egzersiz yapmak ile ilgili görsel sonucu

 

Boy Uzatma Egzersizleri!!!

Kolları dizleri ve ellerin üzerine koyun.

Başınız kollarınızın arasında kavisli bir konumda bulunurken nefes vermeye başlayın.

Her seferin de bu hareketi 3- 5 saniyelik aralıklarla tekrar edin.

Temel bacak germe hareketinde bacaklarınızı yayarak oturun ve her iki elinizle ayak parmaklarınıza ulaşmaya çalışın.

Bu pozisyonda iken omurganızın düz bir kemer gibi durmasına özen gösterin.

Bu hareket her iki bacak içinde uygulanarak omurga ve bacak gelişimi gerçekleştirilmeye çalışılmalıdır.

Dizleriniz bükülü olarak yatın. Ayak bileklerinizi tutun.

Aynı zanda kalçanızı yukarıya doğru yükseltmeye başlayın.

Omurganızın da kemer görünümünde olmasını sağlayın.

Bu konumda iken kalça omurgaya yakın durmalıdır ve gerginliği hissetmeniz gerekmektedir.

Bu hareketleri düzenli olarak uygulayarak kemikleriniz ve omurganızın gelişimi ve uzamasına katkıda bulunabilirsiniz. 

ERZURUMSAYFASİ.COM