Bizans Bayrağı Takan Yunan Karakol Gemisi Ege'de taciz ediyor!

Son günlerde Ege denizinde Bizans bayrağı takan bazı yunan gemilerinin TSK'ya ait gemileri taciz ettiği bilgileri geliyor.

Ege denizinde son yıllarda faaliyetlerini artıran Yunan Gemileri Türk karasularına giriyor ve Türk Gemilerine meydan okurcasına hareketlerde bulundukları belirtiliyor.

Sosyal Medya da olay sık sık gündem oluyor.

YUNAN KARAKOL GEMİSİ BİZANS BAYRAĞI İLE GELDİ

YUNAN KARAKOL GEMİSİ BİZANS BAYRAĞI İLE GELDİ
Afrin'deki teröristlere yönelik Zeytin Dalı Harekatı devam ederken, Yunanistan'ın Ege'deki provokasyonları da bitmek bilmiyor.
Bu kez de bir Yunan karakol gemisinin Bizans bayrağı takarak İzmir Karaburun yakınlarına geldiği ve burada Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait gemileri taciz etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

BİZANS BAYRAĞIYLA GELDİLER

Yunan Savunma Bakanı önceki gün Kardak kayalıklarına çelenk bırakmaya çalışmış ancak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik unsurlarının baskısıyla bunu gerçekleştiremeden bölgeden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Her geçen gün başka yollarla belalarını arıyorlar.

Ege'de gerginliği tırmandırmaya yönelik benzer bir girişimin de İzmir Karaburun açıklarına yaşandığı ortaya çıktı. Machitis isimli Yunan karakol gemisi Bizans bayrağı takarak Karaburun açıklarına geldi. Burada eğitim faaliyeti yürüten Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı gemilere yakın geçiş yaparak programını bozma girişiminde bulunan geminin provokasyon ve tahrik girişimi Türk Deniz Kuvvetleri gemilerinin soğukkanlı ve caydırıcı mukabelesiyle boşa çıktı.