28’inci haftada deplasmanda Zonguldak Kömürspor, 29’uncu haftada evinde Pendikspor’a yenilerek şampiyonluğu İstanbulspor’a hediye eden Erzurumspor, Kemal Kılıç ile çıktığı ilk maçını beraberlikle sonuçlandırdı.

Erzurumspor Anadolu Üsküdar maçında galibiyeti koruyamadı ve İstanbul ekibine 2 puan vererek play offta karar kıldı.

Hakem: Ramazan Keleş, Kerem Yükünç, Murat Şener, Halil İbrahim Yıldırım

Goller: DK 13: Mert Nobre (BB Erzurumspor), DK 31: Melih Okutan (A. Üsküdar)

Sarı Kartlar: DK 80: Mert Nobre (BB Erzurumspor), DK 80: Fatih Çolak (A. Üsküdar), DK 87: Abdulsamet İlgar (A. Üsküdar)

1 İstanbulspor 30 19 3 8 60
 
2 Amed Sportif 30 17 7 6 58
 
3 BB Erzurumspor 30 15 8 7 53

Erzurumspor 1 puanla yetindi

NOBRE İLE ÖNE GEÇTİK AMA..

13’üncü dakikada Mert Nobre’nin attığı golle 1-0 öne geçen Erzurumspor, 31’inci dakikada Melih Okutan’ın golüne engel olamadı. Karşılaşmanın ikinci yarısında baskın olan taraf Erzurumspor olmasına rağmen, mavibeyazlı ekip aradığı galibiyet golüne erişemedi. İstanbulspor’un kaybettiği haftada kazanması durumunda farkı 5’e düşürüp, matematiksel olarak şansı devam edecek olan Erzurumspor bu fırsatı da kullanamadı.

KILIÇ’IN KADRO TERCİHİ

Erzurumspor teknik direktörü Kemal Kılıç, Ahmet Yıldırım’ın klasik 11’ine bağlı kaldı. Sadece Eslem Öztürk’e ilk 11’de yer veren Kılıç, İkinci yarıya kadar Ferit Erişçi’yi yedekte tuttu, Halil İbrahim Tuna ise kendisine verilen fırsatı yine kullanamayarak taraftarı da şok etti. Yedek kadroda kaleci olarak Ramazan yerine Onur’a şans veren Kılıç, Fatih Gül’ü de ilk 11’e almadı.

8’İNCİ BERABERLİK

 Anadolu Üsküdar ile berabere kalan Erzurumspor, beraberlik sayısını toplamda 8, dış sahada ise 7’ye yükseltti. Şampiyonluk iddiasını önemli ölçüde yitiren mavibeyazlı ekip toplamda 3’üncü sırada kalırken, iç saha gurup sıralamasında iki sıra birden inerek 11’inciliğe geriledi. Mavibeyazlı ekip dış saha gurup başarı sıralamasında ise 28 puanla liderliğini korudu.

İÇ SAHA SIRALAMASINDA SERT DÜŞÜŞ

Erzurumspor 30 maçta 15 galibiyette kalırken beraberlik sayısı 8’e çıktı. 7 yenilgisi bulunan ekip 30 maçta 52 gol attı, kalesinde ise 32 gol gördü. Deplasman fenomeni olarak kabul edilen mavibeyazlı ekip Anadolu Üsküdar maçı ile 7’inci dış saha beraberliği aldı. Deplasmanda 7 maç kazanan, 2 maçını ise kaybeden ekip 26 gol atarken 17 gol gördü ve dış saha maçlarında 28 puan kazandı.

İSTANBUL EKİPLERİNDEN BİRİNCİ YARIDA 8, İKİNCİ YARIDA 4 PUAN ALDIK

2016-2017 sezonunun ilk yarısında İstanbul ekipleri karşısında 5 maçında 8 puan toplayan Erzurumspor ikinci yarıda 4 puanda kaldı. İlk yarıda  Tepecikspor, Anadolu Üsküdar takımlarını yenen, Karagümrük ve Pendik’le berabere kalan, İstanbulspor’a da yenilen mavibeyazlılar, sezonun ikinci yarısındaki maçlarında Karagümrük, İstanbulspor ve Pendikspor ekiplerine mağlup oldu. Anadolu Üsküdar’dan 1 puan alan ekip tek galibiyetini Tepecikspor maçında elde etti.

ANADOLU ÜSKÜDAR MAÇ KADROSU

Ev sahibi ekip Anadolu Üsküdar 1908 karşılaşmaya Mert Can Tunca, Bertuğ Başdemir, Seyit Ali Akgül, Alihan Can, Fatih Çolak, Karahan Yasir Subaşı, Gökhan Çalışır, Hasan Türk, Melih Okutan, Berat Eyüpoğlu, Murat Rüzgar ile başladı. Erhan Kırcı, Abdulsamet İlgar, Çağlar Yıldırım, Uğur Bulut, Emre Baysal, Samet Yılmaz, Ertuğrul Yıldırım yedekler arasında yer aldı.

ERZURUMSPOR MAÇ KADROSU

Erzurumspor ilk 11’inde Ahmet Altın, Fırat Arıkan, Doğan Can Otman, Mustafa Kayabaşı, Mert Nobre, Halil İbrahim Tuna, Savaş Tağa, Murat Paluli, Sinan Morgil, Eslem Öztürk, Erhan Çelenk yer aldı.  Onur Muhammet Parlar, Fatih Gül, Serdar Deniz, Mehmet Yeniler, Ferit Erişçi, Alişan Ural, Mert Ilıman ise 18 kişilik kadroya giren diğer futbolcular oldu.