Almanya Bundesliga'nın güçlü ekibi Bayer Leverkusen gelecek sezon için takımın yeni patronunu belirledi. Kicker Dergisi'nin geçtiği habere göre; Roger Schimdt'ten boşalan teknik direktörlük koltuğuna sezon sonuna kadar Tayfun Korkut geçecek. Memnun kalınması halinde Leverkusen'i gelecek sezon da Türk teknik adam Tayfun Korkut çalıştıracak. Daha önce Real Sociedad alt yapısında çalışan Tayfun Korkut, Kaiserslautern ve Hannover 96 takımlarını çalıştırmıştı.

Resmi açıklamanın bugün saat 15:00'te yapılacağı öğrenildi. Basın toplantısına Rudi Völler ve kulüp CEO'su Michael Schade'nin de katılacağı gelen bilgiler arasında.

TAYKUN KORKUT'UN KARİYERİ

Almanya'nın TB Ruit, Stuttgarter Kickers takımlarında alt yapı eğitimini alan Tayfun Korkut, ardından sırasıyla Fenerbahçe, Real Sociedad, Espanyol, Beşiktaş ve Gençlerbirliği takımlarının formasını giydi. Türkiye A Milli Takımı'nın da formasını uzun yıllar giyen Korkut ardından Sociedad alt yapısında antrenörlük yapmaya başladı.

2009 yılında Hoffenheim U-17 takımını bir yıl süreyle çalıştıran Tayfun Korkut, 2011 - 2012 yılında da Stuttgart U-19 takımında görev aldı. 2012-2013 yılında Milli Takım'da yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra ilk A Takım deneyimini Hannover 96 ile yaşadı. 2 yıl burada kalan Tayfun Korkut son olarak Kaiserslautern takımını çalıştırmıştı.