Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan'da Türk-Kırgız İş Forumu'nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Türk iş adamlarına seslenerek "Kırgızistan dost ve kardeş bir ülkedir. Yatırımlarınızda gelin bu ülkeye öncelik verin." dedi.

Döviz kurunda yaşanan artışla ilgili "Yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor." ifadeleri kullanan Erdoğan, "Döviz saldırısı üzerinden hedef Türkiye. Ekonomi silahlarına teslim olmayacağız" açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları söyle:

Özellikle uluslararası ticaretin dolara bağımlılığı giderek daha büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Bizler artık aramızda yerli ve milli parayı kullanmak suretiyle doların egemenliğine bir defa yavaş yavaş son vermemiz gerekiyor.

 

 

 

Malum kredi derecelendirme kuruluşları var ya, bunların her adımı politiktir. Bunlar cambazdır. Sakın cambazlara inanmayın.
Türkiye olarak, savunma sanayi başta olmak üzere, ekonomide de bağımsızlığımızı tam anlamıyla tesis etmekte kararlıyız.

RUSYA İLE S-400 ANLAŞMASI

Biz Rusya ile S-400 anlaşması yaptık. Birileri bundan rahatsız oluyor. Kusura bakmayın, birilerinden izin alacak değiliz.

Kırgızistan ile iş birliğimizi zehirleyen FETÖ yılanının başını ezmemiz ve bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyor.