Rudaw Türk topraklarını Kürdistan olarak gösteriyor

IKBY Başkanı Mesud Barzani'ye yakınlığı ile bilinen Rudaw televizyonu, hava durumu programında Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğusunu Kürdistan olarak gösteriyor.

Rudaw televizyonunda yayınlanan meteoroloji haritasından Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Mayatya, Hatay, Mersin 'Kürdistan' sınırları içinde yer alıyor. Bu haritalar Sevrden beri dünya kamuoyunda sürekli geziyor. her defasında yırtıp suratlarına atıyoruz. Türkiye dostu gibi görünen siyonistlerle işbirliği ile bilinen Barzani yandaşı TV, skandal bir haritaya imza atarak miletin sabrını taşırıyor.IKBY Başkanı Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw kanalında hava durumunda yansıtılan haritada Türkiye'de bulunan şehirler Kürdistan'a bağlı gibi gösteriliyor.
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw televizyon kanalı hava durumu sunarken ekrana yansıtıığı haritada Türkiye'nin doğusunu 'Kürdistan' olarak veriyor.

kürdistan haritası ile ilgili görsel sonucu

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tamamını ve Doğu Anadolu bölgesinin tamamına yakınını 'Kürdistan' haritasının içine sokan kanal sosyal medyada tepki çekti. Sosyal medyada çok tepki çeken görüntüler ilk defa aynı TV'de 2013 yılında da gündeme gelmişti.

kürdistan haritası ile ilgili görsel sonucu
Barzaniye ait olduğu veya Barzanice desteklenen bir tvde yayınlanan meteoroloji haritasından Erzurum, Sivas, Ağrı, Van, Malatya, Hatay, Mersin 'Kürdistan' sınırları içinde yer almasına tepkiler büyüyor. 

AVRUPA'DA DOLAŞAN HARİTALAR

"Bu harita müsveddelerini çokça yırttık yine de yırtarız" şeklinde sanal medaya da sert tepkiler var."