Birçok banka ramazanda bayram kredisi, kurban kredisi ile müslümanları bankalardan faizle borç almaya davet ederlerdi. Şimdi bunlara yenisi eklendi. Konya da ve birçok şehirde bankalar cami şeklinde bankamatikler yaparak müşterilere hoş görünmeye çalışıyorlar.

Allah'ın kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimde yasak kıldığı ve ağır ifadelerle yasakladığı banka faizlerini müşterilere kolayca verebilmek için önce faize kredi adını koydular. Bu yolla faiz kelimesini unutturmaya çalıştılar. 

bankalardan bayram ve kurban kredisi ile ilgili görsel sonucu

Ardından kredi dağtabilmek için yumuşak duran birçok din adamı ve ilahiyatçıdan birçok gerekçe ile faize-krediye fetva alarak müşterilerini artırdılar. 

Bu da yetmedi adına faizsiz bankacılık dedikleri yeşile boyanmış faiz binalarını ön plana çıkararak islami kesimi faize bulaştırmaya çalıştılar.

Bayramlarda bayram kredisi, öğrenci kredisi, kurban bayramı kredisi, tatil kredisi gibi süslü sözlerle krediyi artırmaya çalıştılar.

bankalardan bayram ve kurban kredisi ile ilgili görsel sonucu

Yukarıda resimde bulunan resmi tasvip etmek mümkün değil. Tam bir Cami ve din istismarıdır. Bu atmler sökülmelidir.

Bu gün gelinen noktada Temmuz 2016 tarihi itibari ile 2 milyon 067 bin vatandaşın kredi kartlarına 7 milyar lira civarında takibe düşmüş borcu olmuş. Tüketici kredilerine ise 1 milyon 756 bin kişinin 10 milyar lirayı aşkın borcu takipte ve vatandaşicralık. Bunların büyükçoğunluğu camii cemaati ve namazlı niyazlı kardeşlerimiz. Bunlar bankaların kredi oyunlarını yutmuş ve Allah'ın en yasak kıldığı banka kredisine bulaşmış durumdalar.

bankalardan bayram ve kurban kredisi ile ilgili görsel sonucu

Ülkemizin sözü dinlenen alimlerinden Cevat Akşit Hoca bu konuda şunları söylüyor.Eski Büyük Vaizlerden Timurtaş hoca ise Faiz ve kredi hakkında şunları söylüyor.Tüm bu yapılanları değerlendirdiğimizde şeytan kendi çukuruna insanoğlunu türlü oyunlarla çekmeye çalışıyor.